KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sevim Şirikçi MTA ‘Lisesinde Kuyumculuk Teknolojisi Alanı’nın Tanıtımı Yapıldı

Kahramanmaraş  / Dulkadiroğlu – Sevim Şirikci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kuyumculuk Teknolojisi Alanı, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Öz, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü H.İbrahim Çolak Kadı’nın katılımı ile gerçekleşti.
  Sevim Şirikçi MTA ‘Lisesinde Kuyumculuk Teknolojisi Alanı’nın Tanıtımı Yapıldı

“Okulumuzda ki, Kuyumculuk Teknolojisi Alanı Programı ile bireylere öncelikle temel bilimleri içeren bilgi ve becerileri kazandırmanın yanı sıra, çağımızın gereği olan güçlü insan ilişkileri, iletişim kurabilme, değişimlere ve teknolojiye uyum sağlayabilme, sistemleri anlayıp kullanabilme yeterlikleri kazandırmak hedeflenmiştir.” Diyerek okulun tanıtımına yönelik sunu eşliğinde açılış konuşması yapan Sevim Şirikci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cemal Küçük daha sonra şu ifadelere yer verdi:

 

 Kuyumculuk Teknolojisi Alan 2007-2008 Eğitimi ve öğretim yılında Kahramanmaraş Kuyumcular odasının desteği ile eğitim ve öğretime başlamıştır. Bölüm araç gereçleri Kahramanmaraş Kuyumcular odasının rehberliği ile alındı.

 

Ülkemiz ve Kuyumculuk sektörüne eğitimli elemanlar yetiştirerek hizmet etmek ve gelişen teknolojiye paralel eğitim vererek sektörün gelişmesine yardımcı olmak. Kuyumculuk eğitimi veren yüksekokullara temel eğitimi almış öğrenciler yetiştirmek. Sektörle eğitimi birleştirerek sektörün ve ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak istiyoruz” dedi ve donanım konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek konuşmasını tamamladı.

 

“Kahramanmaraş kuyumculuk sektörü Türkiye de İstanbul’dan sonra ikinci sırada bulunmakta 22 ayar altın imalatında Türkiye de birinci sıradadır” diyen Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Öz ise Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz’ün bir sorusu üzerine Kahramanmaraş’ta Kuyumculuk sektörünün önde olmasının nedenlerini geçmişten, günümüze gelişmesini anlattı ve çok yakında tüm kuyumcuları bir arada toplayacak olan ‘Altın Şehir’ in tamamlanmasıyla birlikte sektörün daha güvenli olacağına ve gelişeceğine dikkat çekti.

 

Toplantıya katılanlar Kuyumculuk Teknolojisi Alanı Atölyesine geçerek burada ki malzemeleri ve yapılan çalışmaları yerinde gördü.

 

Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Öz burada yaptığı açıklamada, “ Sevim Şirikci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürümüzü ve ilgili öğretmen arkadaşlarımızı dinledik, yaşadıkları problemleri öğrendik, atölyeyi gezdik ve gördük, her şeye vakıf olduk. Toplantı yararlı oldu. Bizler de imkanlarımız oranında bu okulumuza yardımcı olacağız” dedi.

 

 

Tanıtım toplantısına İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, şube müdürleri: Ali Tiyek, Ramazan Paksoy, Dulkadiroğlu İlçe Şube Müdürleri: Yahya Dertli, Yunus Haskılıç, Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu – Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yeşil, Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu üyeleri, okulun ilgili öğretmenleri katıldı.

 

18-01-2016

18-01-2016

18-01-2016

 
 

 

 

 

18-01-2016

18-01-2016

18-01-2016

   

 

 

 

 

 

 

 

18-01-2016

18-01-2016 18-01-2016 

18-01-201618-01-2016

18-01-201618-01-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.