KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dulkadiroğlu Okul Müdürlerine Süt Semineri Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulusal Süt Konseyi işbirliğiyle yürütülen okul sütü programının uygulanabilmesi amacıyla Dulkadiroğlu ilçesinde görev yapan okul müdürlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı toplantı salonunda seminer düzenlendi.
Dulkadiroğlu Okul Müdürlerine Süt Semineri Verildi

Yapılan seminere Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Şube Müdürü Mustafa Duran, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Veteriner Hekim Hüseyin Öner, İl Sağlık Müdürlüğünden Obezite, Diyabet ve Metobolik Hastalıklar Birim Sorumlusu Ebe Merve Köçer, Atatürk İlkokulu Müdürü Ramazan Gezer, MEBBİS İl Yöneticisi Cuma Karaca ve Dulkadiroğlu İlçesinde görev yapan resmi ve özel Anaokulu ve İlkokulu müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, süt ve süt ürünlerinin önemi ve dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında katılımcıların dikkatini çekti.

Şube Müdürü Mustafa Duran seminerin veriliş nedeni ve süt projesi hakkında bilgi verdi.

“Okul sütü projesi kapsamında çalışan arkadaşlarımız sütler, ulaşımı zor olan köylere ileteceklerdir. Okul sütlerinin ömrü 4 ay olduğu göz önünde bulundurarak zamanında yetiştirilmektedir ve fazladan da süt bırakılmalıdır. Açılmamış her okul sütünün kutusundan birer numune alınmalıdır. Bu numuneler incelenmeli ve tüketimi takip edilerek kutudan aldığımız numuneleri 72 saat saklayarak her hangi bir sıkıntının olup olmadığını denetlemek gerekmektedir. Sütlerin üzerinde parti numaraları bulunmaktadır. Bu parti numaralarına göre sütlerin dağıtımı yapılmaktadır” diyerek seminerine başlayan Ramazan Gezer

Daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“Bu sütleri program kapsamında dağıtmak zorundayız. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul sütü modülü oluşturulmuştur. Bu modülden de okul sütü hakkında bilgi alabilirsiniz. Okul sütünü dağıtmadan önce kontrol edilmelidir. Okul sütünden kaynaklanan şikâyetleri değerlendirmeli, okul sütü komisyonuna il, ilçe Milli Eğitim taraflarına bildirilmelidir. Ayrıca en yakın sağlık kuruluşuna götürülmeli gerekli tedavi gerçekleştirilmek zorundadır. Numuneler gerektiği zamanlarda analize gönderilmelidir. Bizler okul müdürlüğü olarak direk analize göndermeyerek, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından analize gönderilmesini sağlamalıyız. Sütlerin tamamının parti numarası bulunmaktadır. Herhangi bir partiden bir sorun meydana geldiyse o partiyi hemen dağıtımını durduruyoruz. Ama diğerlerini dağıtmaya devam ediyoruz” diyerek, Süt projesi hakkında detaylı bilgiler verdi.

Toplantı diğer görevlilerin anlatımı ve okul müdürlerinden gelen soruların cevaplandırılmasıyla son buldu.

29-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.