KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Madalyalı Kahraman Şehir’’ Yarışması

Kahramanmaraş’ın düşman işgaline karşı verdiği kurtuluş mücadelesinin anlam ve önemini yetişen nesillere kavratmak, millî mücadele ruhunu yaşatmak, öğrencileri Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesi hakkında araştırma yapmaya sev etmek ve bu vesileyle Kahramanmaraş’ın millî mücadelede gösterdiği kahramanlığı tanıtmak, öğrencilerin millî duygularını resim, şiir, kompozisyon aracılığı ile yansıtmalarını sağlamak amacıyla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Madalyalı Kahraman Şehir” konulu resim ve şiir yarışması yapılacak.
“Madalyalı Kahraman Şehir’’ Yarışması

Daha önce ülke geneli yapılan “Madalyalı Kahraman Şehir” konulu resim, şiir yarışması bu sene il genelinde yapılıyor. Şiir yarışmasında 310 eser müracaatı yapıldı. Gazi Ortaokulu Türkçe öğretmeni Mahmut Güven, Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu Türkçe öğretmeni Mustafa Aktürk ve 100. Yıl Ortaokulu Türkçe öğretmeni Emre Kazıcı’dan oluşan jüri gönderilen şiirleri titizlikle inceleyerek dereceye girenleri tespit etmeye çalıyor.

Resim yarışması için de 220 eser müracaatı oldu. Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu resim öğretmeni Ahmet Kan, 100. Yıl Ortaokulu resim öğretmeni Fatma Yeşiloğlu ve Ayser Çalık Ortaokulu Tülin Ünsel’den oluşan jüri gönderilen resim çalışmalarını inceleyerek dereceye girecekleri tespit edecekler.

Derceye girenlere ödülleri düzenlenecek bir törenle verilecek.

01-02-201601-02-201601-02-201601-02-2016

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.