Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor
İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Bölümünün Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor Projesi doğrultusunda Kitap dağıtımına İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ile başlandı.![Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor](/meb_iys_dosyalar/2016_02/k_15104205_img_8716.jpg)
Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt makamında müdür yardımcılarına birer paket kitap takdim ederek kitap dağıtıma başlamış oldu.
Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor Projesinin amacı:
Türk Millî Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda, Kahramanmaraş genelindeki İlkokul 3.-4. Sınıf, Ortaokul ve Ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin; 1-Dikkatlerini kitaba çekmek ve yoğunlaştırmak, 2-Kitap okumaya olan ilgiyi ve sevgiyi artırarak yaygınlaştırmak, 3-Kitap okumayı kalıcı davranış haline getirmek, 4-Kitap okuma oranını yükseltmek, 5-Teknolojik aletlere bağımlı olmasını önlemek, 6-Kültürel birikimlerinin ve bilgi dağarcıklarının gelişimine katkı sağlamak, 7-Okuduğu kitaba göre öğrencinin anlama seviyesini görmesini sağlamak, 8-Kendine güven duygusunu geliştirmek, 9-Okulunu temsil etme bilincini kazandırmaktır. 10-Öğrencilerin kitap okuma oranının yükselmesini sağlayarak uzun vadede ilimiz eğitiminin akademik başarısına katkı sağlamaktır.