KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Önsen Ortaokulunda “Vatan Sevgisi” Etkinliği Yapıldı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler Eğitimi” proje kapsamında bu ayın değeri olan “Vatan Sevgisi” anlamına yakışır bir şekilde kutlandı.  
Önsen Ortaokulunda “Vatan Sevgisi” Etkinliği Yapıldı

Program Önsen Ortaokulu salonunda Önsen Cami imamı Fetullah Kaluman’ın Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere Okul Müdürümüz Yakup Kaya’yı kürsüye gelerek davetlilere şu ifadeleri kullandı:

“Vatan sevgisini yüreklerde hissedip, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bir ecdadın torunları olarak, vatan sevgimizin zirveye çıktığı şu günlerde, öğretmen ve öğrencilerimizle böyle bir etkinlik yapmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Gerek komşu ülkelerde, gerekse de dünyanın birçok bölgesinde vatansız kalan insanları gördükçe vatanımızın değerini daha iyi anlıyoruz.

Vatanımızı böyle durumlara düşürmemek için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizin kahramanlıklarını görüp, böyle bir milletin mensubu olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Bizleri vatansız bırakmamak için, öz vatanımızda mazlum duruma düşmemek için, büyük fedakârlıklar gösteren, askerlerimize ve polislerimize dualar ediyoruz. Allah şehitlerimize rahmet etsin, kalanlara hayırlı uzun ömürler versin.

Dünyada hiçbir millete nasip olmayan çok güzel bir vatanda yaşıyoruz. Fakat dünyada hiçbir milletin karşılaşmadığı hain planlar, düşmanlıklar ve terör olaylarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu topraklarda huzur içinde yaşamak için büyük bedeller ödüyoruz.

Varlık nedenini, millete hizmet olarak gören bir devlet ve hayatını devleti için feda etmeyi şeref sayan bir millet asla hain ittifaklara, kirli emellere boyun eğmeyecektir.

Bunun için bize düşen görev, bir ve beraber olmak, oyuna gelmemek, çevremizdeki vatan hainlerin farkına varmaktır” dedi.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’de yaptığı konuşmada şunları dedi:

“Okul ve kurumlarımızda son iki yıldır değerler eğitimi kapsamında çok güzel çalışmalara şahit oluyoruz. Bu senede farklı okullarımızda vatan sevgisi farklı etkinliklerle gerçekleştirildi. Hepsi de güzel mesajlar veriyordu. Bu proje ile siz öğrencilerimizde vatan sevgisi bilincini yerleştirmek amacındayız. Biraz sora hep beraber izleyeceğimiz programda da güzellikler yaşayacağımıza inanıyorum, ben emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Bu konuşmalardan sonra 7/A sınıfından İbrahim Sayar “Bayrak” isimli şiirini okudu. Peşinden 8. Sınıf öğrencilerinin “Çanakkale’de Liseli Gençler” isimli oyunu icra edildi. 8/C sınıfından Eda Nur Pişkin,“Bu Vatan Kimin” isimli şiirini okudu.

 

 

Salon programı Müzik öğretmeni Merve Keklik yönetimindeki okul korosunun sunduğu kahramanlık şarkısıyla son buldu. Buradan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Harun Kadıoğlu,   Değerler Eğitimi Proje Koordinatörü Ahmet Bağcı,  TÜBİTAK Proje Koordinatörü Önder Çelik, AR-GE Projeler Koordinatörü Fatih Aksu, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler topluca Şehit Uzman Çavuş Ökkeş Kormaz’ın mezarına geçtiler, orada Kur’an-ı Kerim ve fatiha okundu, dualar yapıldı.

02-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.