KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yahya Kemal’lı Öğrencilerden Şiirin Muhteşem Finali

Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu  Yahya Kemal  İlkokulu koordinatörlüğünde yürütülen, ‘Yahya Kemal Şiir Okuyor ‘’ ‘’Yedi Güzel Adam Yedi Güzel Şiir Okuyan Küçük İnsan  ‘’adlı  şiir okuma yarışmasını yapıldı. Yarışmanın ödül töreni Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlendi
Yahya Kemal’lı Öğrencilerden Şiirin Muhteşem Finali

  Okul Müdürü Hüseyin YILMAZ  açılış konuşmasında;

 “Genciniz, yaşlınız, anne ya da baba olanınız, pırıl pırıl, ışıl ışıl gözlerle çocuk olanlarınız, Sizleri muhabbetle kucaklıyorum. Ve sizleri insanlık için en güzel dünya standartlarını oluşturmaya, keşifler yapmaya, faydalı ilme, eğitime, hayırda sınırlarınızı ahiretiniz için hazırlık olsun diye zorlamaya, teşvik ediyorum. Birlikte güzeli, doğruyu, adili, faydalıyı örnek ve hakim kılmak istiyorum.

 

 Sevgili Misafirlerimiz,

 

 Çocuklarınızı en önemli yatırım aracı olarak görün. Onların en mükemmel şekilde eğitilmeleri için uğraşın.

 

 Kendinizi, genç ya da ihtiyar, kadın ve erkek ayırımı yapmadan, suni mazeretler üretmeden her gün, her an eğitin ve sürekli geliştirin.

 

 Okulumuzun vizyonu olan “Yedi Güzel Adam Gibi Adam Yetiştirme” söyleminin bir tezahürü olan şiir projemiz için bu salonda bir araya gelen siz çok kıymetli misafirlerimizi tebrik ediyorum.

 

 Yahya Kemal İlkokulu öğretmenleri öğrencileri olarak ortaya çıkarmış olduğunuz bu güzel projeden dolayı hepinizi kutluyorum Sağ olun var olun. Rabbim biz eğitimcileri İnşallah bu sevimli öğrencilerimizin hizmetinden ayırmasın diliyorum.

 

 İçim içime sığmıyor. İşlerimizde çok başarılı olmak istiyorum. Hemen istiyorum, hayallerim, emellerim, niyetlerim yaşanır olsun” dedi.

 

   Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT  hediye töreninde  yaptığı konuşmasında: “ Kitap okuma çalışmamız  ilimizde üzerinde durduğumuz en önemli konulardan bir tanesi. İlimizde bu yarışmaya yoğun bir katılım var. Bu anlamda Yahya Kemal İlkokulunun yapmış olduğu Şiir Projesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum, dedi.

 

   Şiir okuma yarışmasında 1. olan öğrencilere hediyeleri olan çeyrek altın, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt tarafından verildi. Yarışmada  ikinci ve üüncü olan öğrencilere eşofman takımı hediye edildi. 7 Şiirin hepsini ezberleyen 89 öğrenciye hediye olarak “Başarı Belgesi ve Madalya” verildi.

 

  Nuri Pakdil’in Anneler ve Kudüsler şiirinin birincisi 3-C sınıfı öğrencisi Cihan Yemşen birincilik ödülü olan çeyrek altını, Savaşlarda anne babalarını kaybeden yetim öğrencilere hediye etti.

 

 

YAHYA KEMAL İLKOKULU ŞİİR OKUMA YARIŞMASI SONUCU

 HÜZÜN UÇURUMLAR 

               

 

 1.MEHMET GÜMÜŞOLUK

 

 2.ŞİFANUR SARI

 

 3.YAREN DEMİR

 

 

 SANA BANA VE ÜLKEME DAİR

 

 1,ELİF IŞIK 

2.ABDULKADİR BALKAYA

 3.NİSANUR KUŞTAŞ

 

 

EY SEVGİLİ

 1.ESRANUR DERTLİ

 

 2.HATİCE KÜBRA USLU

 

 3.KÜBRA ÇALIŞKAN

 

 

 BİTİŞİ OLMAYAN ŞİİR

 1.FERHAT ASLAN

 

 2.ELİF YABALAK

 

 3.HASAN SARIKAYA

 

 

 SULTAN                            

 1.AYŞE KAYNAR

 

 2.ÖZGE ALATAŞ

 

 3.Z.MELİSA ÇOBANLAR

 

 

 ANNELER VE KUDÜSLER                            

 1.CİHAN YEMŞEN

 

 2.M.ALİ GÖK

 

 3.HASAN BAĞAN

 

 

 MESCİD-İ AKSA              

 1.GÜLENDAM GÜZEL

 

 2.HABİBE DELİGÖZ

 

 3.ŞEYMA DEMİR

 

 

 

31-03-201631-03-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.