KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş’ta Öğrenciler Bilgiyle Buluştu

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi doğrultusunda öğrenciler okudukları kitaplarla ile ilgili bugün sınava girerek yarıştılar.
Kahramanmaraş’ta Öğrenciler Bilgiyle Buluştu

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük ve Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü Onikişubat Ayşe Gümüşer İlkokuluna giderek sınav akışını denetlediler.

 Akkurt yapılan sınavla ilgili şu bilgileri verdi:

 

 “Onikişubat Belediyemizle dönem başında yaptığımız bir protokol çerçevesinde yaklaşık 36 bin kitabı öğrencilerimizle buluşturduk. Bu 36 bin kitabı her sınıfta birer takım olmak üzere planlamasını yapıp okullarımıza ulaştırdık. Biz bu süre içerisinde yoğun bir şekilde okuma günleri, okuma etkinlikleri m yaparak öğrenci ve öğretmenlerimizin bu sürece katılımını sağladık.

 

 Bugün itibariyle yaklaşık olarak 53 bin öğrenci okuduğu kitaplardan sınava giriyorlar. Kitaplar birer defa okunarak sınava girilmedi, 3-5 defa okunarak hazırlanıldı. Her sınıf düzeyinde öğrencilerimiz beş kitap okudular, bu okudukları kitaplardan da bugün itibariyle sınava giriyorlar. Sınavın sonunda da ödüllerini alacaklar.

 

 Bunları yaparken amacımız onları sınav stresine sokmak değil, onların okumaya olan ihtiyaçlarını, okumayla aralarında ki mesafeleri kaldırarak bilgiyle zihinlerini buluşturmayı arzu ettik, çok şükür bu noktaya geldiğimizi görmekten de keyif aldığımızı ifade etmek istiyorum.

 

 Bu projenin başından beri, projenin bu noktaya gelmesinde emek, kitaplarımın basımını sağlayan  başta Onikişubat Belediye Başkanımıza ve personellerine, müdürlüğümüzde ki çok kıymetli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah öğrenci ve öğretmenlerimizde bu süreçten ilimize katkı sunarak, bu kampanyayı bitirmiş olurlar.

 

 Önümüzdeki yılda da bu tür kampanya ve çalışmalarımızın devam edeceğinin hazırlığın şimdiden başladığını bir kez daha ifade ediyorum.” dedi.

04-05-201604-05-201604-05-201604-05-2016

 

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.