KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Atatürk Parkında Etkinlik Yapıp, Eğlendiler

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk Parkında ortaklaşa düzenlediği etkinlik gereği engelliler piknik yapıp gönüllerince eğlendiler.
Engelliler Atatürk Parkında Etkinlik Yapıp, Eğlendiler

Düzenlenen Programa Kahramanmaraş Personel Eğitim Merkezi Ceza İnfaz Kurumları, Engelli Okulları, Rehabilitasyon Merkezleri, Engelli Dernekleri ve Aileler de olmak üzere toplamda 5 bin kişi katılım sağladı. İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Sıddık Şirikçi ve Şube Müdürü Ramazan Balkis programa katılarak etkinliğin iş ve işleyişini denetlediler.

Programın sonuna gelindiğinde Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumu Öğrencileri sahne aldı ve farkındalık oluşturmak için ‘Sev Kardeşim’ isimli şarkıyı İşaret Dilinde söyledi.

 

Programda bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Engelli kardeşlerimizin sosyal hayattaki engellerini kaldırmak, onların sosyal hayatta zorluk çekmeden yaşayabilmesini sağlamak bizim için çok önemli. Biz sizin için size hizmet etmek için buradayız. Sizlerin sıkıntılarını dinlemek ve sizin yaşam alanlarında yaşadığınız olumsuzlukları ortadan kaldırmak için Engelli Şube Müdürlüğümüzü kurduk. Sizin mutluluğunuz bizim için çok önemli ve siz bizim için çok değerlisiniz. Hepinizin engelliler haftasını kutluyorum” dedi.

 

Başkan Erkoç’un konuşmasının ardından etkinliklere geçildi. Sırasıyla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mehteran Gösterisi, Özel Sevinç Yağmuru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi  Ahmet Topal’ın şiir okuması, 125. Yıl Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu öğrencileri Samet Askı ve Durdu Mehmet İşbilir- Aşçı gösterisi, 125. Yıl Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu öğrencileri Meltem Gül ve Hazar Hüseyin Sular- Dans gösterisi,  125. Yıl Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu öğrencileri Ciguli taklidi, Erdoğan Yılmaz, Meltem Gül, Nisanur Büyükçapar, Mert Yalkın, Gökhan Selli, Mehmet Kuzha, Gaziler İşitme Engelliler Okulu Öğrencilerinin Bayrak Seramonisi, Meliha Çınar, Arzu Topal, Melike Kalkan, Sedat Karaağaç, Üsame Kürtül, Hatice Gül Taş, Gamze Gençtürk, Şerife Bayır, Kahramanmaraş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu Öğrenci Velisi E. Ülkü Ballı Veli’nin şiir okuması, Kahramanmaraş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu Öğrencilerinden Abdullah Ardıç, Gamze Gençtürk, Elif Narin Daşçı, Muhammet Yar, Firdevs Doğan, Doğan Kayışlı Roman Havası ile katılımcıları şenlendirdiler.

 

Programın sonunda ise Ozan Nuri’nin söylediği türkülerle gönüllerince eğlendiler.

15-05-201615-05-201615-05-201615-05-201615-05-201615-05-201615-05-201615-05-201615-05-201615-05-2016

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.