KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cahit Zarifoğlu’nda Özel Eğitim Hizmetleri Semineri

Kahramanmaraş İl genelinde tüm idareci ve öğretmenlerin aldığı özel eğitim hizmetleri seminerinde sona yaklaşıldı. Onikişubat İlçesi Cahit Zarifoğlu İlkokulu’n da yapılan değerlendirme toplantısında İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan BALKİS, Kurum Müdürümüz Ahmet BÜLBÜL ile diğer Kurum Müdürleri ve öğretmenler bir araya geldiler.
Cahit Zarifoğlu’nda Özel Eğitim Hizmetleri Semineri

Dulkadiroğlu ilçesinde de Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanacak olan seminerde “Özel Eğitim Sınıfları, Destek Eğitim Odaları, Kaynaştırma Öğrencileri, Evde ve Hastanede Eğitim Hizmetleri ile Özel Eğitimde Bütünleştirme Çalışmaları’’ anlatıldı. Seminerlerde Kurum Müdür Yardımcımız Hakan VİCDAN koordinatörlüğün ’de Özel Eğitim Öğretmenleri görev aldı.

 İl Mili Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT kısa bir değerlendirme konuşması yaparak, yapılan çalışmaların önemine değindi. Özel eğitim hizmetlerinde gelinen noktayı vurgulayarak, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerle ilgili bilgiler verdi. Bu konuda özellikle bütünleştirme çalışmalarının istenilen seviyeye gelebilmesi için toplumsal olarak zihni ve fiziki altyapının oluşması gerektiğini belirtti. “Özel eğitime ihtiyacı olan bir öğrenci için en ideal olan eğitim kurumunun evine en yakın olan okul’’ olduğunun benimsendiği gün bu çalışmalarda en ideal noktaya ulaşılmış olacağını söyledi. Özel eğitim çalışmalarında farkındalık oluşturma çabasında olan herkese ve bu seminerlerin iki aylık süre diliminde il genelindeki tüm idareci ve öğretmenlere verilmesini sağlayan başta Rehberlik Araştırma Merkezi çalışanları olmak üzere tüm öğretmenlere teşekkür etti.

20-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-2016

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.