KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Necip Fazıl Kısakürek Doğumunun 112. Yılında Söyleşi Programıyla Anıldı

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi ve Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi´nin düzenlemiş olduğu Necip Fazıl Kısakürek Şiirlerini Güzel Okuma, Yarışma Finali ve Kompozisyon Ödül Töreni 23 Mayıs günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde Saat 20:00 de yapıldı. 
Necip Fazıl Kısakürek Doğumunun 112. Yılında Söyleşi Programıyla Anıldı

Program Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Hacı Parlak´ın açış konuşmasının ardından Necip Fazıl Kısakürek Şiirlerini Güzel Okuma Yarışmasının Finaliyle devam etti. Yarışma jürisi Şair Arif Ay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Duran Doğan, Beyza Koleji Okul Müdürü Şair Mustafa Köneçoğlu, Cumhuriyet Ortaokulu Coğrafya Öğretmeni Şair İbrahim Gökburun oldu.

Jüri sonuçları değerlendirme sırasında Şair Arif Ay ve Şair-yazar Duran Boz ile birlikte üstad Necip Fazıl üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

10 okuldan 10 öğrencinin katıldığı Necip Fazıl Şiirlerini Güzel Okuma Finali sonucunda ise Onikişubat İklime Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mısra Fidan ‘Tarih Muhasebesi’ şiiriyle birinci olurken, Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi öğrencisi Meliha Deniz ‘Gözükara Ruh’ şiiriyle ikinci, Özel Beyza Anadolu Lisesi öğrencisi Ebrar Akkaya ise ‘Çile’ şiiriyle üçüncü oldu.

Kompozisyon yazma yarışmasında ise Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi öğrencisi ‘Benim Adım Bay Necip’ başlıklı yazısıyla Eylül Ecem Yıldız ve Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi öğrencisi Melike Dal ‘Sonsuz Varlık Muhasebesi’ yazısıyla birinciliği paylaştı. Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Fatma nur Çuhadar ‘Sonsuz Varlık Muhasebesi’ yazısıyla ikinci, Dulkadiroğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ‘Emsalsiz Eser: Çile’ yazısıyla Beyzanur Aydoğan üçüncü oldu.

Programa Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İl Millî Eğitim Müdürü M. Emin Akkurt, Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Fethi Yanardağ, İl Kültür Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve çok sayıda öğretmen, öğrenci ve veli katıldı.24-05-201624-05-201624-05-201624-05-201624-05-201624-05-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.