KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beşenli Ortaokulu TUBİTAK Fuar Sergisi Açtı

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Beşenli Ortaokulunda Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında, ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak,  açılan TUBİTAK Sergisine Eğitim Camiasının İleri gelenleri tam kadro katıldı.
Beşenli Ortaokulu TUBİTAK Fuar Sergisi Açtı

Serginin açılışı öncesi kısa bir konuşma yapan Beşenli Ortaokulu Müdür yardımcısı Ali Boz sergi ile ilgili olarak kısa bilgi verdikten sonra Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı tarafından serginin kurdelesi kesilerek açılışı gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt sergide emeği geçenlere teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

“ Eğitim-öğretim döneminin sağlıklı bir şekilde sizin gayretlerinizle sonuna yaklaştık, inşallah bundan sonra da böyle devam eder. Bu fuar sizin ilk fuarınız, serginiz köy ağırlıklı nadir sergilerden birisi, inşallah biraz daha gayret ve çalışmalarla standartlarınızı yükselterek bu sergiyi önümüzdeki yıl şehir merkezinde de açabilirsiniz sizi daha farklı yerlerde görmek istiyoruz. Bizden bir isteğiniz varsa da buna hazırız” dedi.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Sarıtürk, Ahmet Akküncü, Sıddık Şirikçi, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Çelik ve mecit Topal’ın katıldığı TUBİTAK Sergisinde katılımcılar standları tek tek gezerek projeler hakkında bilgi aldılar.

Sergide, TUBİTAK Fuar Koordinatörü Tayfun Çürük yönetiminde Müdür yardımcısı Orhan Şahin, Öğretmenler Hediye Karnak ,Yunus Yeter, Rabia Soyuçok ve Pelin Kara’nın katkılarıyla öğrencilerinin hazırladığı 38 TUBİTAK Projesi yer aldı.

 

 25-05-201625-05-201625-05-201625-05-201625-05-201625-05-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.