KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEM – ARGE Projelerinin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

2016-2017 Eğitim-öğretim yılında Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünce yürütülecek yerel ve ulusal projeler İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Başkanlığında, Stratejiden sorumlu Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde  görevli strateji bölümünden sorumlu şube müdürleri ve şeflerin katılımı ile yapıldı.
MEM – ARGE Projelerinin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt,yaptığı açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

”Değerli arkadaşlar, eğitim-öğretim döneminin henüz başındayız.  Yapmamız gereken, konuşmamız gereken, değerlendirmemiz gereken birçok süreçlerimiz var. 15 Temmuz sürecinden sonra enerjimizi başka konularla geçirmek durumunda kaldık. Gerek personellerimizin değerlendirilmesi ile süreçler, gerek okullarda yapmamız gereken çalışmalarla ilgili süreçler, gerekse okullarımızda yapmamız gereken soruşturma-incelemelerle ilgili süreçlerle epeyce yorgunluğumuz oldu. Ama Kahramanmaraş için söylüyorum Allah’a şükür kontrol edilemez, kontrolden çıkmış bir sürecimiz olmadı. Bunlar sizlerin sayesinde, gayretli çalışmalarınızla oldu. Öncelikli olarak bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

 

Eğitim-öğretim dönemimizde olmamız, artık kendi gündemimize dönmemizi de gerektiriyor. Okullarla ilgili, kitaplarla ilgili, projelerle ilgili olarak zihnimizde planladığım, canlandırdığımız belirli bir noktaya getirdiğimiz birçok süreç var. Bunlara sizlerin de bulunduğunuz ilçelerinizde yapacağınız katkıların hassasiyetlerin önemini vurgulamak adına aranızdayım.

Geçen yıl birçok proje yapıldı, birçok faaliyet yürütüldü, belki bunların reklamı yapılmış olsaydı çok ciddi manada imajı arttırıla bilinirdi. Ama biz reklamdan ziyade memleketimize, insanımıza yönelik olarak çalışmalarımızı yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Onikişubat Belediyemizle bir protokol imzaladık, önümüzde ki günlerde Büyükşehir Belediyesi ve Dulkadiroğlu Belediyesi ile imzalayacağım projelerimiz olacak. Onların tanıtılması, onların uygulanması ve takip edilmesi sizin üzerinizde olacak.

 

Bu projelerin öğrencilerimize ve memleketimize büyük katkı sağlayacağına inanıyorum, bunların artarak devam etmesini ve sizlerin de desteklerini bekliyorum ‘’ dedi.

Stratejiden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’ ise yaptığı konuşmada geçen yıl yapılan projeler, bu projelerle ilgili eksiklikler ve artıları hakkında genel bir değerlendirme yaptı.

Daha sonra AR-GE personeli Koordinatörleri tarafından Kahramanmaraş Değerler Eğitimi, Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor, Başarıyı Okulla Yakala, Eğitimde Yenilikçilik Projesi Ödülleri, TUBİTAK Araştırma Projeleri, TUBİTAK Bilim Fuarları ve Eğitimde İyi Örnekler Projesi hakkında detaylı bilgi verildi.

 

 10-10-201610-10-201610-10-201610-10-201610-10-201610-10-201610-10-201610-10-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.