KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu Açıldı

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu düzenlenen törenle Onikişubat İlçesinde hizmete açıldı.
Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu Açıldı

15 TEMMUZ BİR DÖNÜM NOKTASI OLDU

Açılış konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 15 Temmuz’un Türkiye açısından bir dönüm noktası olduğuna işaret ederek: “Aziz milletimiz en büyük fedakârlığını, en büyük ihanetin, bu ülkeye yapılmış en büyük kötülüğün yaşandığı 15 Temmuz 2016 gecesi göstermiştir. 15 Temmuz’da aziz milletimiz, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde uçaklara, tanklara, bombalara karşı yüreklerini, bedenlerini ortaya koyarak kanlı darbe girişimini ve ülkemizi işgal planını boşa çıkarmış ülkemizin ve coğrafyamızın tarihini değiştirmiştir. Bu okula adını verdiğimiz Şehit Ömer Halisdemir kardeşimiz hiç düşünmeden canını hiçe sayarak darbecilere karşı mücadelesini vermiş ve darbecilerin başarılı olmasının önünü kesmiştir. 15 Temmuz’da Aziz milletimizin başarısı mazlumlara güzel bir örnek olmuştur. Biz de şehitlerimizin adını yaşatmak adına onların isimlerini ebedi kılmak adına okullarımıza veriyoruz” dedi.

 

EĞİTİME 30 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK

Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman eğitime destek olduklarını ve destek olmaya da devam ettiklerini kaydeden Başkan Erkoç: “Biz yola çıkarken, öğrencilerimizin ikinci velisi olacağımızın sözünü vermiştik. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim alanına 30 milyon TL yatırım yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Sayın Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak Bey’le bu mahallemizi gezerken, burada acilen bir okula ihtiyaç olduğunu gördük ve derhal okul yapılması yönünde çalışmalarımıza başladık ve bugün açılışını yapacağız. Sadece burası değil ilçelerimize ve başka mahallelerimize de okul yapıyoruz. Şu ana kadar eğitime 5 okul kazandırdık ve eğitim yatırımlarımız devam ediyor.  Bizim ülke olarak zengin yer altı kaynaklarımız yok. Bizim en büyük sermayemiz beşeri sermayemizdir. Yani insan gücümüzdür. Bu beşeri sermayemizi de en iyi şekilde eğitimini sağlamak bizim görevimizdir. Bu okulumuzun mahallemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini ve içlerinde nice Ömer Halisdemir’ler çıkması temennisi ile saygılar sunuyorum” dedi.

 

YAVRULARIMIZI BİRER ÖMER HALİSDEMİR OLARAK YETİŞTİRMELİYİZ

Açılış konuşmaları bölümünde kürüyse gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ise AK Parti hükümetinden önceki dönemde Kahramanmaraş’ın birçok alanda geri kaldığını, özelikle sağlık ve eğitim alanlarında çok çok gerilerde olduğuna işaret ederek: “Ben çok iyi biliyorum ki her gün beş otobüs dolusu insanımız Kahramanmaraş’tan Balcalı’ya giderdi. Ama şükürler olsun ki şimdi bunların hiçbirisi kalmadı. Sağlık alanında da eğitim alanında da çok şükür iyi bir yerdeyiz.

Biraz önce Büyükşehir Belediye Başkanımız da söyledi. Çocuklarımızı bu binalarda birer Ömer Halisdemir olarak yetiştirmek zorundayız.

Bu binaları biz devlet olarak, millet olarak yaparız. Hükümetimize, devletimize güvenirsek daha fazlasını yaparız. Ama onun içini dolduracak bu yavrularımıza bu milletin geleceğini, bu milletin istikbalini emanet edeceğimiz bu yavrularımızı birer Ömer Halisdemir olarak birer Sütçü İmam olarak yetiştirmezsek işte o zaman ne bu okulun faydasını göreceğiz ne bu yolların ne de bu üniversitenin faydasını göreceğiz.

Bu mahallemizde gezerken, çocuklarımızın okul ihtiyacını gördüğümüz gibi aynı zamanda da ayaklarında poşetlerle okula gitmek zorunda kaldıklarını da görmüştük. Şimdi ise hem okulları burada hem de çamur görmeden asfalt yollarda okullarına gidip geliyorlar” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesilerek okulun içerisi gezildi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Okulun açılışına Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, İmran Kılıç, MEB eski Bakanı Mehmet Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, KSÜ Rektörü Durmuş Deveci, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Timuçin Alper, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Onikişubat ilçe Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, kaymakamlar, büyükşehir belediyesi bürokratları, daire ve şube müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar, basın mensupları ve mahalle sakinleri ile öğrenciler katıldı.

 

İLKOKUL 5 KATLI OLARAK İNŞAA EDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüd Proje Şube Müdürlüğü tarafından Oruçreis Mahallesi’nde yapımı tamamlanan eğitim tesisi oturum alanı 555 m² olup, inşaat alanı 2220 m² olan tesis Bodrum + Zemin + 3 normal kattan oluşuyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu 16 Adet Derslik, 2 Adet Ana Sınıfı, Kütüphane, 1 Adet Fen Laboratuvarı, 1 Adet Resim ve Müzik Atölyesi, 1 Adet Çok Amaçlı Salon ve İdari Birimlerden oluşuyor.

 

 18-10-201618-10-201618-10-201618-10-201618-10-201618-10-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.