KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Öğretmenler İl Millî Eğitim Müdürlüğünde

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan sözleşmeli öğretmenler Okul dışı faaliyetler Kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdiler.
Sözleşmeli Öğretmenler İl Millî Eğitim Müdürlüğünde

Kurumsal işleyiş hakkında bilgi edinmek amacıyla aday öğretmenler Koordinatörü Selahattin Uğur’la birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüğüne gelen sözleşmeli öğretmenleri M.Sait Kırmacı toplantı salonunda kabul eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, onlara meslek hayatında karşılaştığı olumlu ve olumsuz olayları tecrübeleri ışığı altında anlattıktan sonra, çok önem verdiği 3 kırmızıçizgi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Her toplantımda anlatırım. 3 kırmızıçizginiz olsun, bunlardan bir tanesi yolsuzluk bütün alanı kapsadığını bilin arkadaşlar. Bununla ilgili uzun uzun konuşabiliriz, arife tarif gerekmez, hiçbir arkadaşımın yolsuzluğa bulaşmasını istemem, ikinci kırmızıçizgimiz ahlaksızlık diye tarif ettiğimiz içerisini cinsel istismarından, şiddete kadar bütün alanları doldurabilirsiniz. Hiçbir arkadaşımızın ne kendini, ne de bizlerin başını öne eğdirecek bir ahlaksız tavır ve davranış içinde bulunmasını arzu etmediğimize dikkat çekiyorum. Üçüncü kırmızıçizgimizde vatandaşa kötü muamele davranışıdır. Bizler vatandaşlarımıza hizmet için varız. Onlar için organize olduk, onlar için teşkilatlandık. Bu devasa yapılar onlar için kuruldu. Tabi onların uygunsuz her taleplerini de yapalım demiyorum. Sizler her gelen vatandaşın işini isteği doğrultusunda yapmak zorunda değilsiniz. Yapılmayış nedenlerini uygun bir dille izah ederseniz bir problemle karşılaşmazsınız.’’ Dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un bu konuşmasından sonra sırasıyla Özel Öğretim Kurumları Hizmetlerinden sorumlu Millî Eğitim Müdürü Yardımcısı Zekeriya Kahveci, Strateji Geliştirme Hizmetlerinden sorumlu Millî Eğitim Müdürü Yardımcısı Ahmet Akküncü , Bilgi İşlem Ve Eğitim Teknolojileri Hizmetlerinden sorumlu Millî Eğitim Müdürü Yardımcısı Sıddık Şirikçi bölümü ile ilgi yapılan kurumsal çalışmaları anlattılar.

 

 01-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.