KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Protokolü (KADEP) imzalandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Protokolü (KADEP) imzaladı.
Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Protokolü (KADEP) imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza töreninde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt protokol imzaladılar.

İmza töreni önceki bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin her zaman desteklerini gördüklerini ifade ederek Başkan Erkoç’a teşekkür etti.

KADEP’E DEVAM

Milli Eğitim Müdürü Akkurt yaptığı açıklamada: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz ile yapacağımız protokol Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi(KADEP). Biz insanlarımızın bilgili, kültürlü yetişmesini istiyoruz ama kendi evrensel değerlerine ve mahalli değerlerine saygı duymayı, onlardan haberdar olup, onlar üzerine kendini geliştirmeyi ve belli bir seviyeye çıkarmalarını arzu ediyoruz. Evrensel değerler nedir derseniz, iyiliktir, doğruluktur, doğru sözlülüktür, yardımseverliktir ama bizim kendi milletimize ait öz değerlerimizde vatan sevgimizdir, bayrak sevgimizdir, millet sevgimizdir.

Bunları iki yıldan beri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile birlikte okullarımızda organize ediyor ve bunlarla ilgili konular belirleyip aylık faaliyetlerde bulunuyoruz.

Yapmış olduğumuz bu çalışmalar göz önüne alındığında Milli Eğitim Bakanlığımızda 51 ders müfredatı değiştirildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi geçen yıl bu Değerler Eğitimi kapsamında 62 bin broşür bastırarak bizlere verdi ve bizlerde bunları okullarımıza dağıtarak aylık faaliyetler olarak değerlendirdik.

Bir diğer konu ise Başarıyı Okulla Yakala projesiydi. Yine Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz bu projede okullarımızı merkez edinmeye çalıştık. Çevrenin okulları hayatın her tarafına yayılacak ve başarı okul merkezinde olacak.

Bu vesile yaptığımız çalışmalarımızda ortaokullarda o dönem TEOG, liselerde ise deneme sınavları yaparak her okulumuzdan başarılı bir öğrencimizi Çanakkale’ye götürdük. Ve bu çalışmayı bütün ilçelerimize yaydık.

Ben bu çaba ve gayretlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

EN BÜYÜK SERMAYEMİZ BEŞERİ SERMAYEMİZDİR

Daha sonra konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime 50 milyon TL üzerinde bir yatırım yaptıklarını ifade ederek bu yatırımlara devam edeceklerini söyledi.

Başkan Erkoç yaptığı açıklamada: “Ben her fırsatta her gittiğim toplantıda söylüyorum. Biz zengin petrol  ve yer altı kaynakları olan bir ülke değiliz. Bizim zenginliğimiz beşeri sermayemiz yani insan gücümüz. Onun için çocuklarımızı, gençlerimizi en iyi şekilde eğiteceğiz. Bu bizim ülkemizin ve Aziz Milletimizin geleceği açısından çok önemli. Sadece çocukların veya ailelerin için değil. Hem Kahramanmaraş’ımızın geleceği, hem milletimizin hem de ülkemizin geleceği için en iyi şekilde eğitim verme gayreti ve çabası içindeyiz.

Biliyorsunuz hükümetimiz ve Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da daha ilk günden beri eğitime çok büyük önem verdi. Türkiye’de şu anda merkezi hükümetlerde en büyük bütçe eğitimin bütçesi. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime her türlü desteği vermekteyiz. Biz lojistik desteğiz. Bu işi yöneten arkadaşlarımız Sayın Milli Eğitim Müdürümüz ve onun arkadaşlarıdır. Bizler de sosyal ve kültürel alanlar başta olmak üzere her alanda yardımcı olmaktayız. Konferanslar, seminerler verdiriyoruz ve fiziki ortamların iyileştirilmesi alanında hizmet veriyoruz” dedi.

EĞİTİM YATIRIMI 50 MİLYON’U GEÇTİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim yatırımlarına devam ettiklerini kaydeden Başkan Erkoç sözlerini şöyle sürdürdü: “ Eğitim kurumları yapıyoruz ve şu anda 24 derslikli ve 300 kişilik pansiyonlu bir İmam Hatip Okulunu 2018 yılında Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredeceğiz. Bir de Ekinözü ilçemizde Ataköy’de 8 derslikli bir okul yapacağız, İhale aşamasında ve onu da 2018 yılında teslim edeceğiz. Şu ana kadar 50 milyon TL’yi geçti eğitime yaptığımız yatırım. Neler yapıyoruz? Derslikler yapıyoruz, spor sahaları yapıyoruz, halı sahalar yapıyoruz. Okullarımızın bahçelerinde çevre düzenlemeleri ve spor alanları yaparak hem çocuklarımızı çamurdan kurtarıyoruz hem de spor yapmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarımızın ahlaken de fiziken de yetişmesi çok önemli. Çocuklarımız bir tehlike ile karşı karşıya. Biliyorsunuz teknolojinin getirdiği hareketsizlikten kaynaklanan sağlık problemleri çıkmaya başladı. Takım ruhu oluşturmak ve onların hayatlarını hareketlendirmek için Yaz Spor Okulları açıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla birlikte bu yaz 42 bin çocuğumuza Yaz Spor Okullarımızda eğitim verdik. Bu yaz spor okullarımız sayesinde çocuklarımızın hatalarına hareket gelirken hem de daha iyi ortamlarda gelişmeleri sağlandı.”

KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE’NİN KURULUŞ RUHUDUR

Kahramanmaraş’ın çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Erkoç: “Burada şunu belirtmek istiyorum: Ben istiyorum ki Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin sınıfları hep Kahramanmaraşlılar dolsun. Çünkü Kahramanmaraş Türkiye’nin kuruluş ruhudur. Kurtuluş meşalesini ateşleyen ruhtur bizim ecdadımızın taşıdığı ruh. Geçmişte İstiklal mücadelesinde en önde duran Kahramanmaraşlılar şimdi de İstikbal mücadelesinde de en önde durmaktalar.

Kahramanmaraşlı çocuklarımızın ve gençlerimizin Türkiye’nin en iyi üniversitelerde okuyarak hem kendilerine, hem ailelerine hem Kahramanmaraş’a ve Türkiye’mize en iyi hizmeti sunmalarını istiyorum” diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ’I DAHA GÜZEL NOKTALARA GETİRECEĞİZ

Daha yaşanılabilir bir Kahramanmaraş için gayret ettiklerini ifade eden Başkan Erkoç sözlerini şöyle tamamladı: “Biz bu şehirde yaşayan insanların her türlü sorununda, her türlü gelişimi için gerekli ihtiyaçlarını karşılanmasında kendimizi sorumlu hissediyoruz.

Yani bu şehrin gelişimi ve bu şehrin daha mükemmele ulaşması için, eğitim, sağlık, kültür ve sanat başta olmak üzere her alanda, bizim görev alanımız olup olmaması önemli değil, her alanda Büyükşehir Belediye başkanı olarak elimizden gelen gayreti yapıyoruz. Sayın milletvekillerimizle beraber, hükümetimizle beraber Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sayın Valimiz ve buradaki bürokratlarımızla birlikte hep beraber omuz omuza inşallah Kahramanmaraş’ı daha güzel noktalara getireceğiz.

Daha yaşanılabilir ve daha müreffeh bir Kahramanmaraş için çalışmaya devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç protokolü imzaladılar.

İmza töreninde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Akküncü, Ahmet Sarıtürk ve Sıddık Şirikçi ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı da hazır bulundu.

 26-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-2017

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.