KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt toplantıları online ortamda yapıyor

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan uzaktan eğitim e-konferans sistemiyle 11 İlçenin okul müdür ve öğretmenleriyle online toplantı gerçekleştirdi.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin  Akkurt toplantıları online ortamda yapıyor

Teknolojiyi en son gelişmişlikte kullanan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, özellikle MEBBİS Yöneticisi Yakup Kaman ve diğer çalışma arkadaşlarının gayretli çalışmalarıyla toplantıları internet üzerinden çok sağlıklı bir şekilde aynı anda tüm ilçelere ve çok sayıda eğitimciye hitap edebiliyor.

Yöneticilerin değerli zamanlarını almamaları ve aynı zamanda merkeze gelmelerini ortadan kaldırarak daha verimli hale dönüştürmek amacıyla yapılan http://konferans.meb.gov.tr üzerinde verilen canlı yayınla İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt 1 saatti aşkın zaman diliminde 600´ün üzerinde okulla irtibata geçerek önemli mesajlar verdi.

Müdür Akkurt’un konuşmasından satır başlıklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

-EBA´nın bizim için çok ciddi bir katkısının olduğunu, eğitim ve fırsat eşitliği sağladığını biliyorum, onun için sizlerden istirhamım da okul yöneticilerimizden, öğretmenlerimizden ve öğrencilerimizde bu EBA kullanım istatistiklerini olabildiğince yukarıya çıkarmak, öğrencilerimizin istifade edebilecekleri güzel faaliyetler olarak bunu sağlamanız gerekiyor.

- Şu anda Milli Eğitim Müdürlüğümüzde devam eden bir toplantıda var. Taşınır işlemleri ile ilgili, bütün okullarımızda da bununla ilgili olarak süreçlerin tamamlandığını, belli bir noktaya geldiğini biliyorum. Dolayısıyla kullandığımız bize tahsis edilen malzemelerin en verimli şekilde ve en güzel şekilde kullanılması çocuklarımızın, öğretmenlerimizin arzu ettiği şekilde istifadeye sunulmuş olması sizler için de, bizler için de önemli hususlar önemli mevzular. Bu önemli hususları, mevzuları sizin birebir takip ederek dikkatle değerlendirmenizi, çok önemli olduğunu tekrar ifade ediyorum.

-Dolayısıyla çocuklarımızdan, öğretmenlerimizden bizim malzemelerimizin hiçbirisi kıymetli değildir. Onları mutlaka istifadesine sunalım kullanılabilecek durumları olmayanlarıda yine bizim buradaki donatım şube işbirliği içerisinde değerlendirin, meslek liselerimizle işbirliği içerisinde olun, belki küçük maliyetlerle onarım cila, boya yapılarak okullarımızda kullanabileceğinizi paylaşmış olayım.

- Herkesin cebindeki cep telefonu var, bu aynı zamanda bir fotoğraf makinesi, aynı zamanda bir kamera, aynı zamanda bir haber merkezi gibi WhatsApp´la işte efendim Telegram la, Facebook´la ya da Twitter´la ne derseniz deyin hemen bir basın kuruluşuna paylaşımları ulaştırma gayreti çabası içerisinde oluyor İnsanlar bunları izliyorlar. Bazıları bizlerle paylaşmak yerine basına verdikleri zaman, sanki çok iyi bir iş yapmışlar gibi bir değerlendirmenin içerisinde oluyorlar. Bu anlamda da çok ciddi görüntüler ve şikâyetler alıyorum. Bunlara dikkat ve özen göstermelisiniz.

-Değerli arkadaşlar vatandaş gelip bizden yerli yersiz uygun ya da uygunsuz taleplerde bulunabilir. Biz bunların tamamını karşılamak zorunda değiliz, kurala aykırı olan hiçbir talebi, değerlendirmek, karşılamak zorunda değiliz. Ama anlatıp ikna etmek gibi bir zorunluluğumuz, mecburiyetimiz var.

Buralarda da vatandaş yine hani kendi istediği olmadığı için kendi talebi karşılanmadığı için, sizin hakkınızda, bazen bizim hakkımızda, kurumumuz hakkında ileri, geri konuşarak da kendini haklı duruma getirmeye çalışıyor olabilir. Biz hep birlikte bu kurumun onurunu ve itibarını korumak geliştirmek ve güzelleştirmek durumundayız. Kendilerinin talebinin karşılanabilecek bir talep olduğunda hemen karşılanacağını, karşılanmaz bir talep olduğunda da hiçbir şekilde karşılanmayacağını ifade etmemiz gerekiyor. Bu sürecinde önemli olduğunu ifade ediyorum.

- Eğitim-öğretim yürürken, bu eğitim- öğretim faaliyetleri tiyatrocuların, gazetecilerin ya da değişik formattaki insanların ve kişilerin gelerek eğitim-öğretim faaliyet ortadan kaldırıcı çalışmalarına izin vermiyor. Biz zaten bu konu ile ilgili olarak genel anlamda izin vermemeye çok ciddi anlamda gayret gösteriyoruz, bakanlığımızın yapmış olduğu protokoller haricinde bunlara müsaade etmiyoruz.

- Değerli çalışma arkadaşlarım, projelerden birkaç hususu paylaşmak istiyorum. Bir tanesi Kahramanmaraş bilgiyle buluşuyor projesi ile ilgili kitap seçimlerine tamamladık, belediyeye bildirdik. Çok yakın bir zamanda inşallah, yarıyıl tatilinden önce bu kitapları okullarımıza ulaştırmayı arzu ediyoruz. İyi ve güzel kitaplar seçildi sizin katkılarınız la çabalarımızla gayretlerinizle İnşallah Kahramanmaraş’ın şairler Kenti olarak, şiirin başkenti olarak, edipler Kenti olarak bundan sonra alt hizmetlerden gelecek öğrencilerin de o konuda yetiştirilmesine katkı sunacaktır.

Bu projeye sahip çıkmanızı diliyorum, sahip çıkacağınız bu proje hem öğrencilerimizin özgüvenini geliştirecek, hem daha iyi noktalarda eğitim almalarını sağlayacak, hem de okullarımızda değişik alanlara ulaşmalarını sağlayacaktır. Okumayı mutlaka teşvik etmemiz ve okuma süreçlerini sizlerin de takip etmesi gerekiyor okuma tek taraflı olmayacaktır.

Bizim Lise grubunda Anadolu Mektebi okumalarına desteğinizi bekliyorum. Mesela Anadolu Mektebi okumalarında şu anda 20 grup halinde devam ediyoruz. Bu 20 grubun her okul anlamında da artması bizim açımızdan önemli iki yıldan beri bu Anadolu Mektebi okumalarını yapıyoruz. Değişik illere öğrencilerimizi gönderiyoruz, konferanslar, toplantılar, seminerler sunumlar yapıyoruz. Bunlar çocuklarımız için son derece önemli katkılar ama en temelinde bu katkıların başlangıç noktasında da yine Kahramanmaraş bilgi ile buluşuyor projesi var, bunun da önemli olduğunu ifade ediyorum.

Müdür Akkurt, “E-konferans” sonrasında okullardan gelen soruları tek tek cevaplandırdı.

 20-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-201720-12-2017

 

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.