KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Akkurt´un Eğitim Yılı Sonu Mesajı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt 2017-2018 Eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak şu ifadelere yer verdi:
Millî Eğitim Müdürü Akkurt´un Eğitim Yılı Sonu Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

 

Allah’a şükürler olsun ki kazasız-belasız bir Eğitim-Öğretim yılının daha sonuna geldik. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar.

08 Haziran 2018 Cuma günü alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır.

Her yıl olduğu gibi bu öğretim yılında da İlimiz Resmi ve Özel okullarında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere büyük önem verilmiştir. Bunların yanında geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla Proje yarışmaları düzenlenmiş, farklı projeler hazırlanmış olup İl ve bölge bazında değerlendirmeye layık görülen eserler arasında ilimizde bir çok proje seçilmiş ve ilimiz başarıyla temsil edilmiştir.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız.

Notları pek iyi olmayan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmeninize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz.

 

Saygıdeğer Velilerimiz;

 Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

 Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlimizin genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında destek veren Başta Valimiz Sayın Vahdettin Özkan olmak üzere İlimizin tüm kamu kurum kuruluşlarına İlçe Milli Eğitim Yöneticileri ve çalışkanlarına, Okullarda eğitimin yükünü taşıyan Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, ve tabiî ki eğitimin vazgeçilmezleri çok değerli öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, teşekkür ediyorum.

 

Tüm Eğitim Çalışanlarımıza ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.