KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Akkurt, Yeni atanan okul müdürlerine mesajlar verdi

  Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt İlimizde okul ve kurumlara yeni atanan müdürlere konuşarak onlara yılların verdiği tecrübesiyle yaşadıkları olaylardan kesitlerle  önemli mesajlar verdi.
Millî Eğitim Müdürü Akkurt, Yeni atanan okul müdürlerine mesajlar verdi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı salonunda yapılan toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri başkanı Fevzi Küçük, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ve ataması yeni yapılan okul müdürleri katıldı.

 “Öncelikli olarak geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum, Rabbim inşallah sevdiklerinizle, dostlarınızla, milletimizin, memleketimizin huzuru ile nice, mutlu bayramlar geçirmenizi dilerim.

Geçen hafta Bayram öncesi burada bayramlaşma töreni düzenlemiştik, burada mesai arkadaşımız Cengiz Optur beyle bayramlaşmıştık, Bayram da onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık, hayat böyle işte. Bir varmış, bir yokmuş. Onun için arkadaşlar hiç birimizin kötü bir anı ve faaliyetle anılacak bir davranışın içinde olmamamız gerekiyor” diyerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Yanlış anlaşılmalara meydan verecek tavır ve davranışlardan kaçınılmasını, Okul personeli, veliler veya öğrencilerle, her kim olursa olsun güzel iletişim kurulmasını istedi.

“ 3 kırmızıçizginiz olsun, bunlardan bir tanesi yolsuzluk, bütün alanı kapsadığını bilin arkadaşlar. Bununla ilgili uzun uzun konuşabiliriz, arife tarif gerekmez, hiçbir arkadaşımın yolsuzluğa bulaşmasını istemem, ikinci kırmızıçizgimiz ahlaksızlık diye tarif ettiğimiz içerisini cinsel istismarından, şiddete kadar bütün alanları doldurabilirsiniz. Hiçbir arkadaşımızın ne kendini, ne de bizlerin başını öne eğdirecek bir ahlaksız tavır ve davranış içinde bulunmasını arzu etmediğimize dikkat çekiyorum. Üçüncü kırmızıçizgimizde vatandaşa kötü muamele davranışıdır. Bizler vatandaşlarımıza hizmet için varız. Onlar için organize olduk, onlar için teşkilatlandık. Bu devasa yapılar onlar için kuruldu. Tabi onların uygunsuz her taleplerini de yapalım demiyorum. Sizler her gelen vatandaşın işini isteği doğrultusunda yapmak zorunda değilsiniz. Yapılmayış nedenlerini uygun bir dille izah ederseniz bir problemle karşılaşmazsınız.’’ Diyen Akkurt, ülkemizde son dönemde yaşanan terör olaylarının altını çizerek terör olaylarıyla mücadele konusunda birlik-beraberlik ortamının gerekliliğini belirtti.

Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ve onun talepleri hakkında da bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan ve kısa Adı EBA olan Eğitim Bilişim Ağı’nın kullanılması, Millî Eğitim Müdürlüğünün projelerine gereken önemin verilmesi, kitap okumanın yaygınlaştırılması dikkat çekip okul müdürlerinin huzur ve güven içinde görevlerine sarılmalarını istedi.

 İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, müdürlerden gelen sorulara da cevap vererek toplantıyı sonlandırıldı.

31-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-2018

 

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.