KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Nurhak’ta Toplandı

  Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi ve Değerlendirme Toplantısı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, Nurhak İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Erdem Hurman, Hüseyin Sevin ve tüm ilçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Nurhak’ta Toplandı

“Bugün ilimizde bulunan tüm halk eğitim merkezleri müdürleri ile birlikte Nurhak ilçemiz deyiz. Nurhak ilçemizde halk eğitim merkezlerinin yapmış olduğu bu faaliyetleri ortak bir eşgüdüme dahil etmek adına toplanıyoruz. İlçelerimizde yaptığımız birçok faaliyetlerimiz var, Hayat Boyu Eğitim ve Öğretim faaliyetleri içerisinde bunlarla bir eşgüdümü sağlayıp daha güzel bir faaliyet alanı ortaya koymaya çalışıyoruz. “ diyerek toplantının açılış konuşmasına başlayan Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt daha sonra şu ifadelere yer verdi:

 

 

“ Önümüzdeki dönemde karşımıza çıkan en önemli faaliyetlerden bir tanesi destekleme kursları ile ilgili çalışmalar bunların en verimli şekilde yapılması, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin istifade edebileceği noktalara gelmesi çok önemli, bir önceliğimiz bu. İkincisi okuma yazma kursları ile ilgili olarak yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız çalışmalar, biliyorsunuz yakın bir dönemde seçimden geçtik bu seçim sürecinde hala seçim evraklarına imza atmayıp parmak basan kişilerin tespit edilip, okuryazar hale dönüştürülmesi, bizim için hayati önem taşıyan bir süreç.

 

Bu konuda ilçe müdürlerimizin, halk eğitim merkezleri müdürlerimizin çok yoğun bir şekilde çalıştığı ortada, yaklaşık 20 bin civarında vatandaşımız seçmen evraklarına parmak basmışlar. Biz bunların tespitini yaptıktan sonra elimizdeki bu verilerle birlikte onların okuma yazma faaliyetlerini de en güzel şekilde sağlamak için gayret edeceğiz.

 

Yine Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün geniş bir alanını kapsayan halk eğitim kurslarında da bakanlığımız bu yeri itibariyle usta öğreticiler de yeni bir modül belirledi ve bu modül üzerinden de seçimler yapıyor görevlendirmeleri yapıyor. Bunlar içinde hep birlikte yine azami derecede dikkat etmemiz, gayret etmemiz gerekiyor. Hiçbir şüpheye meydan ve şikâyete mahal vermeden bu görevlendirmeleri yapıp Kahramanmaraş ilinin hizmetine sunmamız gerekiyor. Ben bugüne kadar katkı sunan, emek veren ve bundan sonra da yoğun bir şekilde bu katkıyı ve emeği arttırarak devam ettirecek olan çalışma arkadaşlarıma ve ev sahiplerimiz de teşekkür ediyorum, sağ olun”

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un açılış konuşmasından sonra, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi’nin yönetiminde gündem gereği;

 

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili 05/02/2018 tarihli ve 2350838 sayılı 2018/4 olu Genelge emirleri doğrultusunda yapılan çalışmaların ulaşılan istatistiksel verilerin değerlendirildi bir sonraki süreç için yapılacak iş ve işlemlerin görüşüldü.

 

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerince İlçe Seçim Kurullarından alınan parmak imzalı listeleri üzerinde yapılan çalışmalar ve İlçelerde okuma yazma kapsamında tanıtım ve yönlendirme çalışmalarının istişare edilerek karara bağlandı.

 

Daha sonra 2018-2019 eğitim öğretim yılında yeni kurslar, ücretli usta öğretici alımı, takvimine ve yönetmeliğine göre değerlendirilmesi, Okul Servis Araç Sürücüleri ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimleri kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilerek bilgi alış verişinde bulunuldu.

 

Toplantının son bölümünde İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince Açıköğretim iş ve işlemleri, Denetimli Serbestlik Kapsamında Okuma-Yazma Kurslarına ağırlık ve önem verilerek bu yazışmalara belirtilen tarihlerde cevap verilmesi ve Genel Sosyal Kültürel Kurslarımızın Değerlendirilmesi yapıldı.

 

Toplantı Dilek ve temennilerle son buldu. Toplantıdan sonra evsahibi Nurhak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce ikram yapıldı.

08-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-2018

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.