KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş´ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Yaşandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ülkemizin tüm kentlerinde olduğu gibi İlimiz Kahramanmaraş’ta da coşkuyla kutlandı. 
Kahramanmaraş´ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Yaşandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ülkemizin tüm kentlerinde olduğu gibi İlimiz Kahramanmaraş’ta da coşkuyla kutlandı. 

Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla kutlama etkinlikleri 28 Ekim 2018 Pazar günü 13.00’da Atatürk Meydanı´nda yapılan çelenk sunma töreni ile başladı. Buradaki törende Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Uğur Bülent Acarbay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ

 29 Ekim 2018 Pazartesi günü düzenlenen kutlamalar saat 09.30’da  Vali Vahdettin Özkan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Uğur Bülent Acarbay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile birlikte Makamında tebrikleri kabul etmesi ile başladı.

Daha sonra saat 10.00’da Trabzon Caddesindeki tören alanına geçen Vali Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Uğur Bülent Acarbay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu. Daha sonra Vali Vahdettin Özkan, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak şu ifadeleri kullandı:

 

Sevgili Kahramanmaraşlılar,

Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, Cumhuriyetin 95. Yıldönümünü en içten duygularla kutluyorum.

Cumhuriyet, ezelden ebede akıp giden tarihimizde çok önemli bir aşamadır.

Cumhuriyet, tarihin şafağından beri var olan milletimizin tarih içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında ona yepyeni bir hayatiyet kazandıran yepyeni ufuklar açan muhteşem bir olaydır.

Yani Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır.

Bizi millet olarak bir arada tutan cumhuriyet misakının temelini, tüm insanlarımızın eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır.

Cumhuriyet, ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının ortak varlığıdır.

Cumhuriyet, memleketin dört bir yanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman Anadolu halkının tüm imkânsızlıklara rağmen olağanüstü bir gayret ve fedakârlığı ile başlattığı mücadelenin destansı bir sonucudur.

Sütçü İmamın Kahraman Torunları

Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi ebediyen koruyacağız.

Devletimiz içte ve dışta şer odakları ile mücadele ederken en büyük destekçisi olan aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi FETÖ kalkışmasına karşı da aynı ruhla Cumhuriyetine ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Milletimizin desteği, tüm terör örgütlerine karşı verilen mücadelede devletimizin en büyük itici gücüdür.

Bu Ülkeyi bölmeye, karıştırmaya, dış politikada liderlik yapmasına engel olmaya, istikrarlı ekonomisini zayıflatmaya çalışan küresel zalimlerin maşası olan FETÖ, PKK ve türevlerine devletimiz siz kahraman milletimizin desteğiyle izin vermeyecektir.

Fedakâr, Çalışkan Kahramanlarımız,

Ülkemiz, tüm bunlara rağmen ekonomik alanda büyümeye, kalkınmaya, istikrarlı ilerleyişine devam edecektir. Dünyada ekonomik gelişmeleri takip edip gerekli açılımları sürdüreceğiz.

 Türkiye, kültürü, demokrasisi ve hukuk sistemi ile sadece bölge ülkelerini değil tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir., Türkiye’nin bölgede ve dünyada söz sahibi ülke konumunda olmasından rahatsız olanlar bu kadar şer odaklarını üzerimize salmaktalar.

Türkiye, milletiyle, dost ülkeleri ile beraber, gelişmeye, söz sahibi olmaya devam edecektir. 

Saygıdeğer Öğrenciler,

Cumhuriyetimiz, ilim, irfan ve ahlak sahibi, inancına, tarih ve kültürüne, milletine ve bütün insanlığa karşı görevlerini bilen ve yerine getirmeye çalışan gençlere emanet.

Ülkemizin, gelişimi ve büyümesini siz kıymetli gençlerimiz devam ettireceksiniz. Bu sorumluluk bilincinin sizlerde olduğuna inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal kahramanlarımızı, şehit ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

En Kalbi Duygularla Cumhuriyet Bayramınızı Kutluyorum” dedi.

Tören, Ayşe Gümüşer İlkokulu Öğrencisi Zeynep Eda Harmankaya “Akdenize Doğru”, Gazi Ortaokulu Öğrencisi Beytullah Yorulmaz “Vatan Destanı”, Fatih Anadolu Lisesi Öğrencisi Beyza Nur Kaman “Türkiye Cumhuriyet” şiirlerinin okunması ve folklor gösterilerinin ardından, okulların ve askeri kıtaların geçit töreni ile sona erdi.

30-10-201802-11-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-2018

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.