KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Şehit Öğretmenler 168 Künye Fotoğraf Sergisi” açıldı.

Ülkesini ileriye taşımak, karanlık odakları aydınlatmak, bir harf öğretmek, bir ışık olmak sevdasıyla göreve koşan ve görevi başında hain kurşunlara hedef olarak kara toprağa düşen eğitim fidanlarının fotoğrafları Kahramanmaraş’ta sergilendi.
“Şehit Öğretmenler 168 Künye Fotoğraf Sergisi” açıldı.

Ülkesini ileriye taşımak, karanlık odakları aydınlatmak, bir harf öğretmek, bir ışık olmak sevdasıyla göreve koşan ve görevi başında hain kurşunlara hedef olarak kara toprağa düşen eğitim fidanlarının fotoğrafları Kahramanmaraş’ta sergilendi.

Duygusal anların yaşandığı, eğitim şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak ve unutulmamalarını sağlamak amacıyla; 2018 yılı “Şehit Eğitim Çalışanlarını Anma Programı” kapsamında; Kahramanmaraş Piazza AVM’de “İLKSAN Şehit Öğretmenler 168 Künye Fotoğraf Sergisi”kalabalık bir katılımla açılışı gerçekleştirildi.

KAHRAMANMARAŞ’TAN HAİN ÇIKMAMIŞTIR,

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Ömer Adar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ Öğretmenlerimiz bilgi ve ilim meşalesini köy kasaba şehir ayrımı yapmadan Anadolu’nun en ücra köşelerine götüren kahramanlardır, ama maalesef birlik ve beraberliğimize kast eden hainler aynı zamanda yöre halkının aydınlanmasını da istemezler. Çünkü yöre halkı aydınlandığı takdirde onların, bu hain emellerine dur diyecektir.

Bunu İstemediler ve sadece tek amacı çocuklara, kendilerine teslim eden çocukları eğitmek olan genç öğretmenlerimizi mesleğin başında, hayatın baharında katlettiler, katledenleri kılıyoruz ve öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz, anmamız bu tür etkinliklerde sık sık bulunmamız gerekir.

 İLKSAN’a teşekkür ediyoruz sayın genel müdürüm biz burada, şu an aramızda bunu Kahramanmaraş’ta başlatmaları da anlamı, Kahramanmaraş’tan hain çıkmamıştır, Kahramanmaraş halkı bu anlamda vatanseverdir, içinden hiç hain çıkmamıştır çıkmayacaktır da. Şehit olan öğretmenlerimizin ailelerine tekrar başsağlığı diliyoruz kendilerine Allah’tan rahmet diliyoruz onları hiç unutmayacağız onlar yüreklerimizi daima yaşayacaklardır.”

 ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ ALMADAN VEREN MESLEKTİR

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, bir basın mensubunun konu ile ilgili sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünden bu zamana kadar bu eğitim ordusunun içerisinde birçok şehidimiz oldu. Bugün de yine Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünde başlayan ve 3 günden beri Kahramanmaraş’ın değişik ilçelerinde Şehit öğretmenlerimizin mezarlarını ziyareti ve ailelerinin ziyaretleri ile devam eden bir faaliyeti bugün Kahramanmaraş’ta şehit öğretmenlerimizin fotoğraf sergisiyle devam ettiriyoruz.

 Tabii İlksan yönetim Kurulu’nun İlksan üyelerinin birebir dahil olduğu alan öğretmenler ile ilgili öğretmenlik alanı ile ilgili bu sergiyi gezerken bazen mesai arkadaşlarımın, bazen okul arkadaşlarımın, bazen akrabalarının fotoğrafları ile karşılaştım O benim için ayrı bir şey oldu, hüzün oldu.

 Tabi öğretmenlik mesleği almadan veren memleketin geleceği adına tuğlaları verilmeye çalışıldığı bir süreç bunları canlı tutmamız yaşatmamız gerekiyor, Bundan sonraki süreçte de inşallah Hep birlikte öğretmenlerimizin anılarını hatıralarını bu süreçle ilgili olarak yaşatacak bizim Teröre ve terör zihniyetine vereceğimiz en güzel cevabın da kurumlarımızda Karanlığa karşı mum yakmaya devam etmek olacak Biz kurumsal anlamda da kişisel anlamda da bunları yapmaya devam edeceğiz katkıları için İlksan yönetim kuruluna Teşekkür ederim, sağ olasın”

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Sn. Ömer Adar, Milli Eğitim Müdürü Sn. Mehmet Emin Akkurt ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer Yılmaz’ın günün anlam ve önemi ne belirten konuşmalarının ardından, Kahramanmaraş Müftüsü Sn. Celal Sürgeç ile İl Defterdarı Sn. Mehmet Çoban, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin ve öğretmenlerin iştirakleriyle vatan ve görev aşkı uğruna şehadet mertebesine ulaşan 168 eğitim mensubumuzun resim ve şehadet bilgilerinin yer aldığı Sergimiz, konuklarımızın ziyaretine açılmıştır.

 02-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.