KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı

Hasan ve Zehra Tıraş Vakfı adına Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TIRAŞ ile Millî Eğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ arasında Onikişubat İlçesi Hacıağalar Mahallesi’ne 6 derslikli okul yapımı için Protokol imzalandı.
Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı

İlimiz Onikişubat İlçesi Hacıağalar Mahallesi’ne Hasan ve Zehra Tıraş Vakfı adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TIRAŞ imzalanan protokol gereği 6 derslikli okul yaptıracak. %70’ini tamamlamayı (vakfın gelirleri olursa tamamını yapmayı) taahhüt etmiştir.

Millî Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, protokolden sonra şunları dedi:

“Hayırseverlerimizi, tüm hayır yapan insanları eğitime yatırım yapmaları için davet ediyoruz. Hem ilimizde hem de ilçelerimizde çok sayıda okula ihtiyacımız var.  Bunların tamamını devlet imkanlarıyla yapmak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz, ama bu güzelliklerden hayırseverlerimizin de nasiplenmesini istiyoruz."

Konu ile ilgili olarak Hasan ve Zehra Tıraş Vakfı adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TIRAŞ şu bilgileri verdi:

“Öncelikle ben burada rahmetli babamı yâd ediyorum, onun gönlünden geçen bir şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Temelini attığı bu vakfın daha doğrusu kurumsallaştırmaya çalıştığı kendi yardım kurumunu bu şekilde yürütmüş olacağız.  Hem annemin ellerinden öpüyorum, hem babama da rahmetler diliyorum, inşallah onlara layık evlatlar olup onların gönlünden geçen hayırları yerli yerince yapmayı Allah bize nasip etsin. Onların gönlünden geçenleri bizim gönlümüzden geçenleri, Allah yanlış yaptırmasın, onlara da elimizden gelen doğru şekilde işi yapmayı bize nasip etsin”

Hasan ve Zehra Tıraş Vakfı Mustafa TIRAŞ (Yönetim Kurulu Başkanı) 1962 İstanbul doğumlu, aslen Antalya-Akseki’de. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Kimya Bölümü mezunu, sanayi ve inşat sektöründe faaliyet gösteren vakıf olarak Koza Eğitim Kurumları kurulmuş 5 yıl öncesine kadar devam etmektedir.

13-11-201813-11-201813-11-2018

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.