KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz´ın Öğretmenler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı ve mesajında şu ifadelere yer verdi:
İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz´ın Öğretmenler Günü Mesajı

"Değerli öğretmenlerim,

Öğretmen olarak bizler, insanı ideal bir şekilde eğiterek geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir mesleği icra ediyoruz. Bu nedenle öğretmenlerimiz istikbalimizin mimarlarıdır, ilk emri oku olan, bana bir harf öğretenin kölesi olurum diye, Beşikten Mezara ilim öğrenmeyi Emre´den ve kalemin kılıçtan keskin olduğunu benimseyen bir medeniyetin mensupları olarak milletimiz öğretmenlerimize her zaman büyük değer vermiştir.

Kıymetli öğretmenler, öğretmenlik mesleği sadece ücret karşılığı yapılabilecek bir iş değildir, bu bir gönül işidir, yürek işidir. Kendini bu işe adamayan hiç kimseye bu mesleği layıkı ile yerine getiremez. Bu sebeptendir ki atanmış olmanın ötesinde adanmış insanlar ancak öğretmenlik yapabilirler. İşte bu adanmışlık duygusu ile öğrencilerimize sadece bilgi değil, hayatı da öğreten örnek davranışlarıyla rol model olan Ülkemizin ve ilimizin şehir merkezinden en ücra köşesine kadar her yerinde canlı, başla görev yapan öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e başöğretmenlik ünvanı verildiği bugün de emekli olan öğretmenlerimize sağlık ve afiyetler diliyorum. Ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.