KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş İl Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Demokrasi Şölenine Dönüştü

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereğince uygulanmakta olan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında M.Said Kırmacı Toplantı Salonunda İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı.
Kahramanmaraş İl Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Demokrasi Şölenine Dönüştü

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereğince uygulanmakta olan "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi" kapsamında M.Said Kırmacı Toplantı Salonunda İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı. Seçimi Dulkadiroğlu İlçesi Sütçü İmam  Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Durak kazandı.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimine; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Şube Müdürü Ali Tiyek, Şube Müdürü Mustafa Duran. Şube Müdürü Kenan Abacı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Adayların kıyasıya yarıştığı seçimlerde öğrenciler vaatlerini açıklayarak diğer okul temsilcilerinden oy istediler.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, konuşmasında Arkadaşlar bugünkü toplanma amacımız “Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereğince ilimizi temsil edecek öğrenciyi belirlemek amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. dedi.

Demokrasinin okullarda sınıf başkanının seçilmesiyle başladığını belirten Yılmaz,  Milli Eğitim Bakanlığımızca okullarımızda öğrencilerimize demokrasi eğitimi amacıyla oluşturulan mecliste arkadaşlarının desteğini alarak İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçilecek arkadaşa şimdiden başarılar diliyorum. İl Öğrenci Meclisi Başkanımızın ilimizi Ankara´da, öğrenci meclisinde layıkıyla temsil edeceğine inanıyorum. Bakanlığımızın bu projesi, çocuklarımıza küçük yaşta demokrasiyi anlatmak, onlara seçme ve seçilmeyi içlerine sindirmek, ülke problemleri ile onların ilgilenmesini sağlamak amaçlı bir projedir.

Yapacağınız seçimin ilimize, camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. dedi.

Seçim sonunda; Elbistan İlçesi Elbistan İMKB Fen Lisesi öğrencisi Fevzi Kaya Yedi oy, Dulkadiroğlu İlçesi Sütcü İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi İbrahim Durak onbir oy, Pazarcık İlçesi Narlı Kipaş ÇPL Anadolu Lisesi öğrencisi İsmail Hakan Korkmaz dört oy, Çağlayancerit İlçesi Küçükcerit Ortaokulu öğrencisi Emirhan Er bir oy, Onikişubat İlçesi Özel Uğur Okulları Anadolu Lisesi öğrencisi Burak İspir dokuz oy aldılar.

İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilen İbrahim Durak ve öğretmenini seçimi kazandığı için İl Müdür Yardımcısı Yılmaz, tebrik etti.

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İL ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI YÖNETİMİ

Başkan; İbrahim Durak, Dulkadiroğlu İlçe Sütçü İmam  Anadolu İmam Hatip Lisesi

Başkan Vekili; Mustafa Gökçek, Onikişubat İlçe Şht. İ. Ateşe Galip Özmen Mes. ve Tek. And. Lisesi

Başkan Vekili; Çağla Şerife Eskici, Andırın İlçe Şehit Erdal Kama Ortaokulu

Kâtip Üye; Enes Dağhan, Türkoğlu İlçe Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kâtip Üye; Emine Sürmeli, Göksun İlçe Turna Bucağı Ortaokulu

26-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-2018

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.