KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma yarışması yapıldı.

Kahramanmaraş Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Genç Sâda‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma” yarışması yapıldı.
Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma yarışması yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz; Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün talimatı doğrultusunda, kurumumuzca yapılan “Genç Sâda Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma” yarışmasına hoş geldiniz. Sevgili Peygamberimiz Sizin en hayırlınız Kur´an-ı öğrenen ve öğretendir buyuruyor. Allah’u Teâla Haşr suresi 21 ayette “Eğer biz bu Kur’an-ı bir dağa indirseydik, Onun büyüklüğünden, azametinden, Allah korkusundan tir tir titremiş ve paramparça olmuş halde görürdün. Bu ayet de bize hem okumanın, hem onu anlamanın hem de Kur’an-ı yaşamanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor ve ben bu bağlamda jüriye, öğrencileri yetiştiren anne babalara, öğretmenlerimize, koordinatör okullarımıza, izlemeye gelen tüm misafirler ve yarışma koordinasyonunda yer alan okul müdürlerimize teşekkür ediyorum, diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilip, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen, “Genç Sâda‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma” yarışmasına il genelinden 12 imam hatip lisesi katıldı. “Genç Sâda ‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışmasını” Dulkadiroğlu Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nurullah Kütük birinci olarak tamamladı. Onikişubat İlçesi Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Alâeddin Vurur ikinci ve Onikişubat İlçesi Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Ali Eskikömeç ise üçüncü oldu.

              Yarışmaya Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, İl Müftüsü Cemal Sürgeç, Kültür Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Sarıtürk,  Mustafa Yılmaz, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul idarecileri, öğretmen, öğrenci velileri/öğrenciler katıldı.

 

13-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-2018

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.