KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Nida Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma ve Hafızlık yarışması yapıldı.

Kahramanmaraş Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Genç Nida Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma” ve Hafızlık yarışması yapıldı.
Genç Nida Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma ve Hafızlık yarışması yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, yaptığı açılış konuşmasında; “Kıymetli müdürlerimiz, jüri üyelerimiz, öğretmenlerimiz, sevgili gençler, kıymetli velilerimiz; bu salonda bu hafta peş peşe Allah’ın bize rehber olarak, yol haritası olarak gönderdiği Kur´an-ı Azimi Şanın en güzel şekilde okumak ve okuma esnasında da birbirimizle Kur’an eksenli olarak yarışmak üzere toplanıyoruz. Daha önce erkek öğrenciler arasında yarışma oldu, hafızlarımız arasında yarışma oldu, ezanı güzel okuma yarışması oldu ve bu gün de kızlarımızın Kur’an-ı Kerimi en güzel şekilde okuma yarışmasını gerçekleştiriyoruz. Kur´an-a gönül vermiş, Kur´an terbiyesi ve Kur´an ahlakı ile ahlaklanmış bütün öğrencilerimizi zaten mümine, mümin olmakla birinci olduklarını ortaya koymuş oldular ama bir sıralama da mutlaka yapılacaktır. Şimdiden bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

“Genç Nida ‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma” yarışmasına il genelinden 13 imam hatip lisesi katıldı. “Genç Nida ‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma”  yarışmasını, Onikişubat ilçesi Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emine İlbilgi birinci olarak tamamladı. Elbistan ilçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zehra Bozkurt ikinci ve Onikişubat ilçesi İklime Hatun Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Esra Aksoy ise üçüncü oldu.

 

 “Kur’anın Genç Muhafızları Hafızlık” yarışmasına ise 7 imam hatip lisesi katıldı.  Yarışmayı Dulkadiroğlu ilçesi Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Betül Hilvani birinci olarak tamamladı. Onikişubat ilçesi Kale Şehit A.Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ayşegül Aslan birinci olarak tamamladı. Dulkadiroğlu ilçesi Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Süleaf İdris üçüncü oldu. Yarışmada derece alan öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

 

28-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.