KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Mdürü Cemal YILMAZ, TOBB Fen Lisesi´nde

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ, TOBB Fen Lisesi kariyer günleri kapsamında lise son sınıf öğrencilerine “Başar, Mutlu Ol!” konulu konferans verdi. 
İl Milli Eğitim Mdürü Cemal YILMAZ, TOBB Fen Lisesi´nde

 

Konferansta konuşan Cemal YILMAZ; öğrencilerin başarılı olmaları için HİPUK (Hedef Belirle, İnan-İster-Israr Et, Planla, Uygula, Kontrol Et) formülünü anlattı. Konuşmasında Cemal YILMAZ şu ifadelere yer verdi: “Başarılı olabilmek için uzun-orta-kısa vadeli hedeflerin belirli ve ulaşılabilir olması gerekmektedir. Bu hedefleri gerçekleştirmeye yönelik inançların tam olması ve ısrarcı olmak gerekmektedir. Planlı çalışmak, yapılan planlara titizlikle uymak ve eksikliklerin son kontrolle tespit edilip onları telafi etmek başarıyı getirecektir.”

 

Cemal YILMAZ konuşmasında ayrıca, başarılı olmak için 3K’nın iyi beslenmesi gerektiğini söyledi. Bunların da karnın sağlıklı besinlerle doyurulması, kalbin inanç-umut-heyecan-coşkuyla doldurulması, kafanın da bilgi ile doldurulup donatılması olduğunu ifade etti.

 

Zamanı etkili ve verimli kullanarak değerlendirmek gerektiğini, zamanın satın alınamayıp depolanamadığını, herkes için eşit olduğunu, verimli ve değerli kullananların başarılı olduklarını söyleyerek konuşmasını bitirdi.

 

20-02-201920-02-201920-02-201920-02-201920-02-2019

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.