KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Adana Bölge Sergisi

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un katılımıyla gerçekleştirilen TÜBİTAK 50. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ödül töreni Adana Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. K.K.T.C ve 8 ayrı ilden 12 dalda toplamda 1844 proje başvurusu yapılmıştır. Başvurular akademisyenlerden oluşan Bilim Kurulları tarafından değerlendirilmiş ve 100 proje bölge sergisine davet edilmiştir. İlimizden de 11 projenin sergilendiği bölge finalinde öğrencilerimiz 1 birincilik, 2 ikincilik, 1 de üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza atmışlardır.
Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Adana Bölge Sergisi

Teknoloji Tasarım dalında Elbistan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden danışmanlığını Recep Gülaç’ın yaptığı Taner Güzel ve Hasan Çirkin’nın hazırladığı ‘’ TESAP İLE GİDELİM HER YERE: TEKERLEKLİ SANDALYE APARATI’’ adlı proje ile bölge birincisi olmuş ve Türkiye finallerinde ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

Kimya dalında, Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesinden danışmanlığını Gönül Çitil’in yaptığı Aslı Güneş ve Hilal Kısa’nın hazırladığı ‘’ ÇEVRECİ, EKONOMİK ÇOK AMAÇLI TEMİZLİKTE KULLANILABİLECEK KÜLLÜ NİŞASTALI ANTİ-BAKTERİYEL TABLET DETERJAN’’ adlı proje ile bölge ikincisi olmuştur.

Teknoloji Tasarım dalında, Kahramanmaraş Mesleki Teknik Anadolu Lisesinden danışmanlığını Ramazan Uşak’ın yaptığı Gürdal Ardıç ve Yunus Emre Badem’in hazırladığı ‘KAMYONLARDA AÇIK UNUTULAN DAMPER VE DANPER KAPAĞINI SÜRÜCÜYE SESLİ VE IŞIKLI UYARAN SİSTEM’’adlı proje ile bölge ikincisi olmuştur.

Coğrafya dalında Pazarcık Aksu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden danışmanlığını Sait TUNCEL’in yaptığı Batuhan Cülfük ve Ceyda Uğar’ın hazırladığı PAZARCIK İLÇESİNDE KIRSAL YAŞLANMA PROBLEMİ VE KIRSAL YAŞLANMA PROBLEMİNİN TARIM VE HAYVANCILIK FAALİYETLERİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ adlı proje ile üçüncülük ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Bölge sergisinde projelerini sergileyen, ödül alan veya alamayan bütün öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

01-03-201901-03-201901-03-201901-03-201901-03-201901-03-201901-03-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.