KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL MATERYALLER

    Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden törenle uğurlanan Özel Çocuklara Özel Materyaller taşıyan tır ilimiz Kahramanmaraş´a ulaştı.
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL MATERYALLER

      Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından  “Özel Çocuklara Özel Materyaller ”düşüncesiyle özel eğitim öğrencilerine yönelik materyal üretimini gerçekleştirmek amacıyla 2018 yılında bir çalışma başlatılmıştı. 

      Bu çalışma kapsamında ülkemizde normal gelişim gösteren öğrencilerin eğitim gördüğü okulların bünyesinde açılan; hafif ve orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizmi olan bireylere yönelik hizmet veren özel eğitim sınıfları ile özel eğitim okullarında eğitim alan özel çocuklarımız için materyaller üretildi. Bu materyaller; okuma yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum, sosyal iletişim vb. alanlarındaki becerilerin kazandırılmasına yönelik hazırlandı. 

    Özel eğitimli çocuklarımız için materyal dağıtım töreni, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemal Yılmaz’ın katılımıyla ilimiz Onikişubat ilçesi Özel Eğitim Uygulama Merkezinde yapıldı. Törende bir konuşma yapan Yılmaz; “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi, Emine Erdoğan Hanfendinin himayelerinde, ülkemizdeki 81 ilimize dağıtılmak üzere gönderilen “Özel Çocuklarımıza Özel Materyaller” dağıtımı için Kahramanmaraş ilimize ait olarak gelmiş olan 73 Okulumuzun malzemelerini okullarımıza dağıtmak üzere buraya toplandık. Gerçekten ülkemizde özel eğitime muhtaç zayıf, orta, ya da ağır engelli olan çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlayacak önemli, bir kısmı da ahşaptan yapılmış olan materyalleri çocuklarımıza ulaştırdık. İnşallah her seviyedeki çocuklarımızın bu materyaller sayesinde hem becerileri gelişmiş olacak, hem de olanların eğitime daha hızlı bir şekilde adaptasyonları sağlanmış olacak. Çalışmanın çocuklarımız için çok hayırlı olacağına, çok bereketli olacağına, çok iyi sonuçlar alınacağına inanıyoruz” dedi.

    Öğretmenlerle de bir araya gelen Sayın Cemal Yılmaz, öğretmenlerimizin yaptığı işin önemine değinerek, öğretmenlere “sizden iki şeyi özellikle istirham ediyorum. Hep sabırlı olun ve bu yavrularımızı limitsiz sevin” dedi. 

    Törene ayrıca Millî Eğitim Müdür yardımcısı Duran Doğan, Onikişubat İlçe Milli Eğitm Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Ramazan Paksoy ve Ramazan Balkis, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Süleyman Dal,  Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Yunus Emre Alagöz, farklı okulların yöneticileri, öğretmenler ve velilerimiz de katılıdı. Tören 73 okulumuza materyal dağıtımıyla sona erdi.

16-03-201916-03-201916-03-201916-03-201916-03-201916-03-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.