KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sıfır Atık" Sergisi

Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tema Vakfı arasında imzalanan Sıfır Atık Projesi İşbirliği Protokolü kapsamında İl İşyeri Sağlık ve Güvenliği Birimi organizesinde yapılan Nuri Pakdil Ortaokulu ve Zeki Karakız Ortaokulu teknoloji ve tasarım öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu çalışmalar, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz giriş katında sergilendi. Sergiye Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi de katkı sundu.
"Sıfır Atık" Sergisi

     Açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, “Bugün buradaki bu çalışma, okullarımızda yapıldığında anlamlı ama bunun il müdürlüğümüzde sergilenmesi daha da farklı bir anlam ifade ediyor, hem bu  vesileyle salonumuz da şenlendi” dedi.

    Daha sonra konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

   “Hem İl Müdürlüğümüzdeki personellerimizin öğrencilerimizin bu güzel eserlerini görerek motivasyonları artmış olacak, hem de üç kurumumuzun ortaklaşa yapmış olduğu etkinlik çalışmasını beraber açmış olacağız. Bundan sonra da inşallah yaşadığımız dünyayı maddi ve manevi olarak kirletmeden yaşatmak için fazlalıkları geriye dönüştürerek tekrar insanlığınhizmetine sunmak için hep beraber, el birliği ve güç birliği içerisinde hareket etme kanaatindeyim. Emeği geçen öğretmenlerimize, bu çalışmayı tertip eden yöneticilerimize ve bu güzel çalışmaları yapan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. "

 Serginin açılış kurdelesi, İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Osman Arısal, Millî Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişi Ramazan Sarı, MEM Maarif Müfettişler Başkanı Fevzi Küçük ve TEMA Vakfı Kahramanmaraş Büyükşehir İl Temsilcisi Abdurrahman Akbolat  tarafından kesildi. Açılış konuşması sonrasında öğrencilerin atık maddelerden yapmış olduğu birbirinden güzel çalışmalar katılımcılar eşliğinde  gezildi. Sergiye İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl ve İlçe Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

21-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.