KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEK İÇİN TEKNOLOJİ AKADEMİSİ

ING Gelecek İçin Teknoloji Akademisi Projesi kapsamında Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
GELECEK İÇİN TEKNOLOJİ AKADEMİSİ

     Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve ING Bank A.Ş. işbirliğiyle “ING Gelecek için Teknoloji Akademisi” adıyla tasarım-üretim, elektrik-elektronik ve robotik-kodlama alanlarında eğitimler verilmeye başladı. Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, İNG Bank yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı. Açılış konuşmasını İNG Bank Operasyon GMY Yücel ÖLÇER gerçekleştirdi. Sonrasında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ konuşmasında; 

    "Okullarımızda açmış olduğumuz robotik kodlama atölyelerinde yapılan çalışmaların geniş kapsamlısını İNG Bankla ortaklaşa imzaladığımız protokol çerçevesinde 9-14 yaş aralığındaki 600 öğrencimizin 3 gün boyunca katılacakları etkinliklerle gerçekleştireceğiz. Eğitim sonrasında en yetenekli 50 öğrenci belirlenecek ve onlara 2 ay sürecek ileri seviye kodlama eğitimi verilecektir. Sizlere bu projeyi amacına uygun şekilde değerlendirmenizi ve bu eğitim sonunda faydalı bilgiler edinmenizi temenni ediyorum.

   Teknoloji amacına uygun kullanıldığı zaman hayatımızı kolaylaştırır, ancak amacına uygun kullanılmadığı zamnada hayatımızdan çalar. Bu bakımdan teknoloji ile barışık, teknolojinin kontrolünde değil; teknolojiyi kontrol eden bir nesil olarak yetişmemiz için elimizden gelen gayreti sarf etmeliyiz.

    Bu iş birliği için İNG Bank yetkililerine  teşekkür ediyoru ancaksadece birkaç günlük eğitimlerle yetinmeyip daha kapsamlı çalışmaları ilimizde gerçekleştirmelerini rica ediyorum. Ben sizler için onlardan en az 5 okulumuza robotik kodlama atölyesi açmalarını istiyorum. Burada emeği geçen öğretmenlerimize, proje ortağımız İNG Bank yetkililerine ve hepinize teşekkür ediyor, başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum." ifadelerine yer verdi.

    Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz, okul idarecileri ve öğretmenleriyle bir araya gelerek onlarla sohbet etti. Sonrasında öğrencilerle fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

     Müdürümüz Cemal YILMAZ´ın konuşmasını izlemek için tıklayın.

 

22-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.