KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"2023 EĞİTİM VİZYONU VE İNSAN” KONULU KONFERANS

"2023 EĞİTİM VİZYONU VE İNSAN” KONULU KONFERANS

   Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail YILDIRIM tarafından "2023 Vizyonu ve İnsan" konulu konferans verildi. Kahramanmaraş’taki bütün okul müdürlerine yönelik olarak düzenlenen konferansın birincisi 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılmıştı. Buradaki programa merkez ilçelerimizin yanı sıra Andırın, Çağlayancerit, Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerinde görev yapan okul müdürleri katıldılar. 

     Konferansın ikincisi ise; Elbistan ilçesinde, Afşin, Göksun, Ekinözü ve Nurhak ilçelerindeki okul müdürlerinin katılımıyla devam etti. Konferansa Elbistan İlçe Millî Eğitim Müdürü Kürşat BAYAZIT ve İlçe Şube Müdürleri ile Afşin İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir TURAN´da katıldı. 

      Eğitimin Dört İşlevi

     Prof. Dr. Nail YILDIRIM, kendi mesleki deneyimlerinden de söz ettiği konuşmasında eğitimin öne çıkan dört özelliğini vurguladı. Yıldırım, Eğitimin birinci işlevinin insandaki potansiyeli ortaya çıkarması, ikincisinin iyi insan yetiştirme süreci, üçüncüsünün bilgili ve okuryazar insan yetiştirme, dördüncüsünün de insanı hayatın öznesi yapmak olduğunu belirtti. 

      Konferansa katılan yöneticiler memnuniyetlerini ifade ettiler.

 

26-03-201926-03-201926-03-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.