KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAHRAMANMARAŞ’A "İSTİKLAL MADALYASI" VERİLİŞİNİN 94. YILI KUTLANDI

Kahramanmaraş’a Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından "Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası"nın verilişinin 94. yıldönümü törenlerle kutlandı.
KAHRAMANMARAŞ’A "İSTİKLAL MADALYASI" VERİLİŞİNİN 94. YILI KUTLANDI

     Atatürk Meydanı´nda gerçekleştirilen törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ, Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerine bağlı tüm Resmi/Özel Lise ve Dengi Okul, İlkokul Ortaokul ve Bağlı Kuruluşların Müdürleri katıldı. Törende, Valilik çelengi Kahramanmaraş Valisi Vahdettin ÖZKAN, Garnizon Komutanlığı çelengi Tank Albayı Adnan KÖŞKER, Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelengi Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ tarafından sunuldu.

     Çelenklerin sunulmasının ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından verilen Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası’nı ay yıldızlı şanlı bayrağımıza taktı.

    Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapmak üzere kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ, "anma programlarının bir yandan geçmişi yad etme, bir yandan da geleceği tanzim etme" olduğunu söyleyerek kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Arif Balduk Ortaokulu öğrencisi Mehmet Baran Gizir ‘Maraşlım’ isimli şiiri okumasının ardından tören sona erdi.

 

05-04-201905-04-201905-04-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.