KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMEL SEVİYE SPSS KULLANIMI ÖĞRETMEN EĞİTİMİ PROJESİ

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 01-05 Nisan 2019 tarihleri arasında 40 öğretmenimizin katılımıyla “Temel Seviye SPSS Kullanımı Öğretmen Eğitimi” kursu gerçekleştirilmiştir.
TEMEL SEVİYE SPSS KULLANIMI ÖĞRETMEN EĞİTİMİ PROJESİ

Projemiz kapsamında bütün kazanımlar eksiksiz olarak işlenmiş ve eğitim sonunda gerçekleştirilen sınavda başarılı olan öğretmenlerimize başarı sertifikaları düzenlenmiştir. Başarılı olan öğretmenlerimize  sertifika dağıtımı İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail YILDIRIM, Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa TAŞLIYAN, Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Erkan Hasan ATALMIŞ ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cuma DOĞAN tarafından yapılmıştır.

SPSS, (Sosyal Bilimler İçin İstatistik Programı)” Sosyal Bilimler başta olmak üzere Eğitim Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri alanlarında, ayrıca kurum ve kuruluşlar tarafından pazar araştırması yapmak amacıyla da sıklıkla kullanılan bir bilgisayar programıdır. Sosyal bilimlerde sözel verilerin kategorileştirilerek sayısal biçimde ifade edilmesi ve analiz yapılabilmesine imkân veren oldukça popüler bir programdır.

“Temel Seviye SPSS Kullanımı Öğretmen Eğitimi”ile gerçekleştirilmek istenen amaç; temel analiz bilgisi olan ve istatistiği araç olarak kullanan öğretmenlerin, çalışmalarını verimli bir şekilde yürütebilmelerini sağlayacak bilgi alt yapısını oluşturmak ve katılımcıların veri analiz kalitesini arttırmaktır. Bu sayede, eğitim alanındaki çalışmalardan elde edilecek verilerin istatistiki yöntemlerle anlamlı ve yorumlanabilir hale getirilmesi ve öğrencilere yönelik olarak yapılacak eğitim, etkinlik ve faaliyetlerin sağlam istatistiksel verilere dayandırılarak yapılmasının sağlanması amaçlanmaktadır. Lisansüstü öğrenim yapan ve yapmayı düşünen öğretmenlerimize, yapacakları akademik çalışmalarda kullanabilecekleri çeşitli istatistiksel becerilerin kazandırılması yönünde çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

2023 Vizyon Belgesinde; öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerinin lisansüstü düzeyde destekleneceği ve genel ve alana yönelik becerilerini iyileştirmek için lisansüstü düzeyde mesleki gelişim programları tasarlanacağı yönünde önemli maddeler bulunmaktadır. Lisansüstü öğrenim açısından çok önemli olan SPSS üzerine gerçekleştirmiş olduğumuz bu eğitim bakanlığımızın politikalarını destekler niteliktedir.


05-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.