KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BİR KOLİ TEBESSÜM´´

Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Kurucu Başkanı M. Ali ECERKALE Kurucu Başkan Yardımcısı T. Giray KAYIRAN ve kurucu üyeleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ´ı makamında ziyaret ettiler.
"BİR KOLİ TEBESSÜM´´

23 Nisan etkinlikleri kapsamında örnek bir davranış sergileyerek "Bir Koli Tebessüm´´ projesi ile 11 ilçemizdeki köy okullarında bulunan öğrencilerimize 3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına mutlu girebilmeleri için 400 adet tebessüm kolisi dağıtımı gerçekleştirdiler. Dağıtılan koliler İçerisinde kalemden deftere silgiden boyaya çeşitli kırtasiye malzemeleri, çocukların zeka gelişimleri için satranç seti, zeka küpü, hobi malzemeleri, sanat materyalleri, TÜBİTAK Bilim Çocuk dergilerinin de yer aldığı hediyeler ve “Gençlerden” öğrencilere birde anlamlı mektup vardı.

 Mektupta;

“Canım Kardeşim,

Sana ulaşan bu hediyeler dün senin okuduğun okullardan mezun olmuş, yürüdüğün yollardan yürümüş, seninle aynı gökyüzünü seyretmiş olan, Ankara’daki biz abilerin ve ablaların tarafından gönderildi.

Bugün amacımız bayramını kutlamak ve senin o güzel yüzünde, tertemiz yüreğinde ufacık bir tebessüm olmak...

Sen, bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan bir minik olabilirsin. Fakat bizler biliyoruz ki aynı zamanda bu güzel ülkeyi, aziz milleti sırtlanıp güzel günlere taşıyacak olan yarının büyüğüsün.

Sen de şunu bil ve hiç unutma ki biz Ankara’daki Kahramanmaraşlı abilerin ve ablaların olarak ne zaman desteğe ihtiyacın olursa buradayız, tam arkanda!..

Seni çok seviyoruz.

Güzel yüreğinden öperiz...” yazıyordu.

 

23-04-201923-04-201923-04-201923-04-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.