KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOYAP TYT 6. DENEME SINAVI YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin birlikte yürüttüğü, "Başarıyı Okulla Yakala Projesi" kapsamında ilimizde üniversite sınavına girecek öğrencilere 5 yılda içinde 6. deneme sınavı yapıldı.
BOYAP TYT 6. DENEME SINAVI YAPILDI

Deneme Sınavı öncesinde TOBB Fen Lisesi'ndegerçekleştirilen toplantıda bir açıklama yapan Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdür Vekili Duran DOĞAN, "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile 2015 yılından beri ortaklaşa yürütülen Başarıyı Okulla Yakala Proje'sinin bu sene 5. dönemini uygulamaktayız. Bu projenin dört temel çalışma alanı bulunmaktadır. Bunlardan Kariyer Günleri ve öğretmen öğrenci ve velilere yönelik kurs/seminer/konferanslar yıl boyunca farklı zamanlarda devam etmektedir.

Bunlardan biri olan Çanakkale Ziyaretlerine gidecek öğrencileri belirlediğimiz ve öğrencilerimizin gerçek sınavlara eşdeğer olarak hazırlanan Deneme Sınavının birinci oturumu 11 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilmişti. Sınava 11 ilçemizdeki 158 ortaöğretim kurumunda 863 derslikte 2 bin 200 idareci ve öğretmenin gözetiminde 17 bin 254 öğrencimiz katılmıştı. Bugün gerçekleştirilen ikinci oturum sonunda toplam 34 bin 508 öğrencimiz gerçek sınavlara eşdeğer deneme sınavlarına katılmış oldular.

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla 5 yılda toplam 191 bin 742 öğrencimiz sınav provası niteliğindeki deneme sınavlarına katılmış olacaktır. Sınavın sonunda her okuldan birinci olan öğrenciler Çanakkale ziyaretlerine götürülecektir. Bu vesile ile başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise "Beş yıldan bu yana uygulanan bu projeye 190 binden fazla öğrencimizin katılım sağlamasından dolayı mutluluk duydum. Tabi hiçbir şey gerçek sınavın yerini tutmaz. Ama her şey bir deneme ile başlar. Lise son sınıftaki öğrencilerimizin önlerinde bir üniversite sınavı var. Onların hayatında önemli bir dönüm noktası bu sınav. Bu deneme sınavlarını, onların sınav heyecanlarını alarak sınava hazırlamak açısından önemli buluyorum. Şu ana kadar gerek Millî Eğitim tarafında gerekse Büyükşehir Belediyesi tarafında katkı sağlayan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu sınavlarda başarılı olan öğrencilerimiz Çanakkale ziyareti ile ödüllendirilmiş. Tabi bu süreci biz de devam ettireceğiz inşallah.

Başarıyı Okulla Yakala projesi gerçekten güzel bir proje. Bu sene beşinci yılı geçmiş olsa da geçmiş dönemlerdeki eksikleri revize ederek bu projeyi devam ettirmemiz lazım. Biz kurumların işbirliğinden daha büyük sinerji doğduğuna inanıyoruz. Eğitim alanında da Millî Eğitimimizle şehrimizdeki öğrencilerimizin bu alandaki motivasyonunu artırmak, başarılarını artırmak ve ödüllendirmek amacıyla yapılmış bir projeyi daha da geliştirerek devam ettireceğiz.

Bugün bu yavrularımıza, gençlerimize başarılar diliyoruz. Soru kitapçıklarını ve cevap anahtarını incelediğimde gerçek sınavlara yakın hazırlandığını gördüm. Kahramanmaraş'ımızın eğitim alanında da ilk sıralarda yer alacağını düşünüyorum.  Bu sınavın hazırlanmasında Büyükşehir Belediyemizdeki mesai arkadaşlarımıza ve İl Millî Eğitim Müdürlüğündeki ilgili arkadaşlara teşekkür ediyor, öğrencilerimize de hem deneme sınavında hem de üniversite sınavlarında başarılar diliyorum" dedi.

 Açıklamaların ardındanKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Millî Eğitim Müdür Vekili Duran DOĞAN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile birlikte sınav öncesi sınıflar gezilerek öğretmenlerle sohbet edildi ve sınava girecek öğrencilere başarı dileklerinde bulundular. 

23-05-201923-05-201923-05-201923-05-201923-05-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.