KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA KARNE HEYECANI

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla Onikişubat Gazi Ortaokulu ve Dulkadiroğlu Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Karne törenlerinde öğrencilerin karnelerini Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Vekili Ali Arif Yenipınar, Onikişubat Belediye Başkan Vekili Mustafa Büyükdereli, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen verdi.
OKULLARIMIZDA KARNE HEYECANI

EĞİTİM ÖĞRETİM HAYATIMIZIN OLMAZSA OLMAZIDIR

Eğitim öğretim, hayatımızın olmazsa olmazıdır diyen Vali Yardımcısı Kadir Okatan, "Aldığınız karneler sizin tüm yıl boyunca okuldaki derslerinize ne kadar çalıştığınızı, sınavlarda kaç puan aldığınızı gösterir. Biliyoruz ki sizler sadece karnenizdeki notlardan ibaret değilsiniz. Bu nedenle karneniz iyi notlardan oluşuyorsa "Daha iyi ne yapabilirim!" diye, eğer düşük notlarınız varsa "Bu düşük notlar bana ne anlatıyor, kendimi hangi alanlarda daha fazla geliştirmeye ihtiyacım var?" diye düşünmeniz, sizi gerçek başarıya taşıyacaktır.  Sevgili öğrenciler önünüzde uzun bir yaz tatili var." ifadelerine yer verdi.

"SOSYAL MEDYA KULLANIMINI AZALTIN"

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz da başarılı bir eğitim dönemi geçirdiklerini ve yaz tatiline girdiklerini belirttiği konuşmasında "Sevgili çocuklar lütfen ekranlarda saatlerce zaman harcamayın. Her türlü ekran; televizyon, tablet, bilgisayar ve telefon hem vücudumuzu hem de beynimizi oldukça pasif bir duruma sokar. Gün içinde ekran başında geçireceğiniz süreyi mutlaka sınırlandırın. Unutmayın bugün kendinize vereceğiniz emek aslında bu ülkenin geleceğine vereceğiniz emektir. Çünkü geleceğimiz sizlersiniz. Hem eğlendiğiniz hem de öğrendiğiniz bir tatil yaşamanız diliyorum.

Değerli Öğretmenlerimiz, geleceğin güçlü Türkiye'sine giden yolda, 2023 Eğitim Vizyon Belgesindeki hedeflere ulaşmak için sizlerin katkıları son derece önemlidir. Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek adına göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, sizleri canı gönülden kutluyorum. Seminer dönemindeki çalışmalarınızda da başarılar diliyor; sağlıklı, huzurlu, verimli bir yaz tatili geçirmenizi temenni ediyorum.  

Değerli Veliler, sizler de öğretmenlerimizi bu yolda yalnız bırakmayıp var gücünüzle evlatlarınıza destek olmaya çalıştınız. Çocuklarınızın geleceği için okullarımıza sağladıkları destek ve yardımlarınız için teşekkür eder, hepinize çocuklarınızla geçireceğiniz sağlıklı, başarılı ve mutlu günler dilerim." ifadelerine yer verdi.

 

14-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.