KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBER ÖĞRETMENLERLE YIL SONU TOPLANTISI

REHBER ÖĞRETMENLERLE YIL SONU TOPLANTISI

2018-2019 Rehberlik Öğretmenleri Yıl Sonu Toplantısı, İl Millî Eğitim  Müdürü Cemal YILMAZ, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar ZABUN, KSÜ Tekstil Mühendisliği  Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin KORKMAZ, Onikişubat  İlçe  Millî Eğitim Müdürü Enver  GÖKŞEN,  İl Millî Eğitim  Şube Müdürü Ramazan PAKSOY, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Süleyman DAL, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Yahya BİLGİNER ve Mehmet İSPİR,  Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ahmet BÜLBÜL ve rehberlik öğretmenlerin katılımı ile Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Açılış konuşması, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ahmet BÜLBÜL tarafından gerçekleştirildi.

Ticaret ve Sanayi odasının KSÜ ile yaptığı protokol çerçevesinde Tekstil Mühendisliğini tercih edecek öğrencilere yönelik  sağlanan burs imkanları, bu bölümü tercih edecek öğrenciler için önemli bir mesleki dönüm  noktası olacağı için öğrencilerin bu bölümü neden tercih etmeleri ve bu bölümün genel mahiyeti Prof. Dr. Yasemin KORKMAZ tarafından detaylı bir şekilde anlatıldı.

         İl Millî Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, rehberliğin sadece bir meslek değil insanların hayatlarına dokunan sihirli bir enstrüman olduğunu söyledi. Kendi mesleki deneyimlerinden keyifli anekdotlar paylaşan YILMAZ, yapılan rehberlik faaliyetlerinde samimiyetin insan hayatındaki kritik dönüm noktalarını nasıl etkilediğini vurgulayarak sözlerini iyi dilek ve temennilerle tamamladı.

     Yıl boyu rehberlik çalışmalarına destek veren öğretmenlere plaket töreninin ardından Rehberlik Öğretmenleri Yıl Sonu Toplantısı tamamlandı.

20-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.