KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARIMIZIN BAŞARISI

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARIMIZIN BAŞARISI

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ ilimiz genelinde faaliyet gösteren Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili, Dulkadiroğlu, Andırın, Çağlayancerit, Ekinözü, Göksun, Nurhak, Pazarcık, ve Türkoğlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) kapsamında üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize gösterdikleri üstün başarılarından dolayı açıklamalarda bulundu.

"Dönem boyunca mezun olan öğrencilerimize Halk Eğitimi Merkezlerince ücretsiz olarak üniversite hazırlık kursları verilmektedir. 2018 - 2019 eğitim öğretim döneminde bu kurslara katılan öğrencilerimiz büyük başarı elde etmiştir. Yüksek puanlarla kazanılabilen Tıp, Eczacılık, Hukuk ve Mühendislik başta olmak üzere toplamda 503 kursiyer öğrencimiz çok sayıda üniversite bölümü kazanarak başarıya imza attılar. Bu başarıda halk eğitim merkezlerimizin programı ciddi bir şekilde takip etmeleri, kurs veren öğretmenlerimizin özverili çalışmaları etkili olmuştur. Bu vesile ile bu başarıda payı olan her kademedeki yönetici, öğretmen ve yardımcı hizmetler personelimize teşekkür ediyorum. Başarılarımızın daimi olmasını temenni eder, üniversite hayatlarında öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Destekleme Yetiştirme Kursları (DYK) 2019-2020 eğitim öğretim döneminde de devam edecektir.

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.