KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAHRAMANMARAŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE DOĞU AKDENİZ KALKINMA AJANSI (DOĞAKA) ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, mesleki eğitimle ilgili olarak yapılacak faaliyetlere mali destek verecek.
KAHRAMANMARAŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE DOĞU AKDENİZ KALKINMA AJANSI (DOĞAKA) ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Protokolle;

Mesleki eğitimin Kahramanmaraş İli işgücü piyasasının ihtiyaç ve taleplerini karşılayacak şekilde gerçekleştirilmesi, okul kurum ve sektör ile işbirliği içerisinde katılımcı bir anlayışla yapılması ve mesleki eğitimin sürekli geliştirilmesi, kalitesinin yükseltilmesi amacıyla ildeki mesleki eğitime ilişkin politika, tedbir ve eylemlerin belirleneceği bir strateji belgesi hazırlanması ile ilgili kurumlarla mesleki eğitim koordinasyon çalışmaları gerçekleştirilecek. Bunun yanı sıra Eğitim kuruluşları sanayi işbirliği organizasyonları ve beşeri sermayenin iyileştirilmesine yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

 

Mesleki eğitim faaliyetleri kapsamında;

Kahramanmaraş İli Mesleki Eğitim Bilinçlendirme Konferansı

Usta Çırak Buluşmaları 

Sanayici Mezun Buluşmaları

Liderler Programı 

Ulusal ve Uluslararası Fuar ve Konferanslara Katılım 

Bölgesel İşgücü İhtiyaç Analizi

Mesleki Eğitim Strateji ve Eylem Planı 

Proje Hazırlama Eğitimi 

Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri 

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi 

Hami Okul Uygulaması 

2023 vizyonunda yer alan mesleki ve teknik eğitim hedefleri ile uyumlu olarak stratejik hedeflere ulaşılması sağlamak gibi etkinlikler yer alıyor. 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz konuşmasında, "Doğu Akdeniz Kalkınma  Ajansına Milli Eğitime vermiş olduğu büyük destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz, eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz projelere fiilen katılmak suretiyle bu desteğien iyi şekilde değerlendireceklerdir. 

Katkılarından dolayı DOĞAKA'ya teşekkür ediyoruz", dedi. 

 

DOĞAKA yetkilisi Onur YILDIZ, "Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı olarak Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye illerimizde gerek örgün eğitim gerek mesleki eğitimin yaygınlaştırılması konusunda bir dizi faaliyetleri başlamış bulunmaktayız. İlk adım olarak mesleki eğitimin geliştirilmesi programında 10 milyon liralık toplam hibe tutarının aslan payını 6 milyon lirayı 9 başarılı proje ile Kahramanmaraş'a kazandırmaktadır. Tabii sadece teknolojik altyapının işlenmesi ile değil, eğitici eğitimini ve müfredatın geliştirilmesini desteklemeyi arzu ediyoruz. İmza attığımız bu protokolle mesleki eğitimin memleket meselesi olduğunu tekrar hatırlatmak istedik. Bize destek veren başta Kahramanmaraş Valimiz Sayın Vahdettin ÖZKAN'a, ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal YILMAZ'a teşekkür ediyoruz", dedi.

 

12-09-201912-09-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.