KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİL OKUL BİNALARI: ÖĞRENME SAĞLIK VE TASARRUF

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak faaliyete geçirdiğimiz "Yönetici Akademisi" projesi kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Semiha Şahin'in konuşmacı olarak katıldıkları "Yeşil Okul Binaları: Öğrenme Sağlık ve Tasarruf" konulu konferans Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Salonunda yapıldı.
YEŞİL OKUL BİNALARI: ÖĞRENME SAĞLIK VE TASARRUF

Konferans İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz'ın açılış konuşması ile başladı. "Hayatta en güzel şeylerden bir tanesi zannediyorum fırsat eğitimidir, fırsatın kazası olmaz, geçti mi geçer, ben önce Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Semiha Şahin'in hocama, hocamla buluşmamızı sağlayan KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Eğitimin sadece dört duvar içinde olmadığını, şimdi onu uzmanından sonuna kadar dinleyeceğiz" dedi.

Açılış konuşmasından sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Semiha Şahin konferansına başladı. Şahin; Yeşil okullar ve yeşil boyaların sağlıklı, enerji tasarruflu, geri dönüşümlü, ekolojik öğrenme çevreli, doğaya saygılı çevre ve sürdürebilirlik özelliklere sahip olduğuna işaret ederek okul kalitesinin de sosyal-duygusal, öğrencilerin psikomotor gelişimi ve akademik başarının artması yönünden öğrencileri etkilediğini belirtti. Doç. Dr. Semiha Şahin okul müdürlerinin sorularına da cevap vererek konferansını tamamladı. 

Programa, KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yıldırım, KSÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hikmet Demirci, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü H.Emre Gökşen, okul ve kurum müdürleri katıldı.

Konferansın sonunda Doç. Dr. Semiha Şahin'e İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Bülbül tarafından günün anısına hediye takdim edildi.

30-12-201930-12-201930-12-201930-12-201930-12-201930-12-201930-12-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.