KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR" OKUL SINAVI

Müdürlüğümüz ve Onikişubat Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz bu yıl 5.'si düzenlenen "Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor" projesi kapsamında, kitap okuma sınavının 1. aşaması, Necip Fazıl İlkokulu'nda gerçekleştirildi.


Necip Fazıl Kısakürek İlkokul'unda, Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Onikişubat Belediye Başkan vekili Süleyman Şenel'in katılımıyla basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz şu ifadelerde bulundu.

"5.'sini düzenlediğimiz "Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor" projesi kapsamında yaptığımız kitap okuma okul sınavına 60 bin öğrencimiz katılıyor. Bugüne kadar bu proje kapsamında 1 milyon 750 bin kitap öğrencilerimizle buluşturuldu. Onikişubat Belediye'mizin doğrudan desteği ve katkılarıyla, ilimizin her seviyedeki okulunda öğrencilerimiz bu kitapları okudular. Sadece bu kitapları değil, velilerimizin de temin ettiği kitaplar ile 200 binden fazla kitap okundu. Sayılardan daha ziyade, kitabın okunması, bir öğrencimizin kitap okuması bizim için çok kıymetlidir. Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve sürdürülmesi çok önemli. Bundan sonra yapılacak tüm sınavlarda kitap okuyan öğrencilerimiz daha başarılı olacaklar. Dağıtılmış olan kitaplar vesilesi ile çocuklarımızın hem zihinlerini, hem gönüllerini beslemiş oluyoruz.

Bu projede çok cömertçe davranan Onikişubat Belediyemize, Sayın Başkanımız Hanefi Mahçiçek ve ekibine, Milli Eğitim camiası olarak yürekten teşekkür ediyoruz. Bu çalışmamızın sayısal manada artarak devamını temenni ediyor ve öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Onikişubat Belediye Başkan Vekili Süleyman Şenel ise şöyle konuştu.

"Bugüne kadar toplamda 282 bin kitap basıldı. "Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor" projesi, sadece Onikişubat'ta değil, il genelinde 11 ilçemizdeki okullara dağıtıldı. Bugün yapılan sınava 60 bin öğrenci girecek ve dağıttığımız kitaplarda ne kadar muvaffak olmuşlar, test edilecek.

Toplumun en değerli ögesi eğitimdir. Bir toplum eğitim ile ilerler. Dünyadaki başarılı ülkeler, eğitimi iyi olan ülkelerdir. Bunu teşvik etmek ve ilerletmek için Belediyemiz kendi üzerine düşen vazifeleri yerine getiriyor. Bu projenin asıl manası, standart eğitimin dışında, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırıp, sevdirmek ve düşünen, sorgulayan üreten bir nesil yetiştirmektir.

Projemiz her yıl katlanarak devam edecek. Sınava giren öğrencilerimize başarılar diliyor, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Başkan Vekili Süleyman Şenel sınav öncesi sınıflara girerek öğrencilere başarılar dilediler.

12-03-2020

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.