KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

100 yıl evvel İstiklal Harbi'nin komuta merkezi olarak açılan,  milli iradenin temsil organı Türkiye Büyük Millet Meclisi de milletimizin her bir ferdinin gönlünde "Gazi" bir meclis olarak yer edinmiş, bir gurur vesilesi olarak 100 yılı geride bırakmıştır. 100.yılına  erdiğimiz bugün de içinde bulunduğumuz şartlara rağmen, 23 Nisanı Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki coşkuyla kutluyoruz.

TBMM'nin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün meclisimizin açıldığı 23 Nisan gününü, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, "bayram" günü olarak armağan etmesi, milletimizin verdiği istiklal ve istikbal mücadelesi ruhunun, nesilden nesle aktarılmasını sağlamıştır.

Tüm dünya ile eş zamanlı olarak mücadele ettiğimiz koronavirüs salgını sebebiyle, gönlümüzün istediği gibi çocuklarımızla kucaklaşamıyor, şenliklerimizi birlikte yapamıyoruz. Her ne kadar içerimizde bu burukluğu yaşıyor olsak da çocuklarımızın evlerinden anne, baba ve kardeşleriyle birlikte 23 Nisan'ın ruhuna uygun nice güzelliği inşa edeceklerine tüm kalbimle inanıyorum.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un da tüm çocuklarımızdan talebi olduğu üzere, çocuklarımızı evlerinden 23 Nisan 100. Yıl Marşı'ını söylemeye ve TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop'un çağrısı doğrultusunda, anne babalarıyla birlikte 23 Nisan akşamı saat 21.00'de İstiklal Marşı'mızı evlerimizin balkonlarından okumaya davet ediyorum.

Ayrıca Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve 23 Nisan günü saat 09.30'da TRT EBA TV'de yayımlanacak olan "100. Yıl Kutlama Programı Özel Yayını"nı, tüm çocuklarımızın ebeveynleriyle birlikte izlemeleri hususunu da hatırlatmak istiyorum.

Bu duygular içerisinde tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, millet olarak sağlık ve huzur dolu nice bayramlara kavuşmayı temenni ediyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun !


Cemal Yılmaz

İl Millî Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.