KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI

Sevgili Gençler,

Sizler milletimizin umudu, rüyası, duası ve aydınlık yarınlarısınız. Çalışkanlığınız, azminiz, merakınız ve vatan aşkınızla kadim kültürümüzü yarına taşıyacak bu toprakların hikâyesini yazacaksınız.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalmasının yolunun bizi biz yapan tarihimizi, değerlerimizi özümsemekten; birlik, beraberlik, hoşgörü ve kardeşlik ruhunuzu koruyup güçlendirmekten geçtiğini unutmayın. Sizler, kökü mazide olan bir çınar gibi şanlı tarihimizden ve kadim kültürümüzden aldığınız güç ve ilhamla bu emanete sahip çıkacak, yarının güçlü Türkiye'sini inşa edeceksiniz.

19 Mayıs ruhuna sahip çıkarak ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacağınıza, bizi biz yapan değerlere sonuna kadar sahip çıkacağınıza inanıyorum.

Bu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyor; aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. 

Cemal YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.