KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZİYA ÖĞRETMENİMİZ KAHRAMANMARAŞ'LI EĞİTİMCİLERİN KONUĞU OLDU

Bakanlığımız tarafından başlatılan "Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları"nın bu kez adresi Kahramanmaraşlı öğretmenler oldu.
ZİYA ÖĞRETMENİMİZ KAHRAMANMARAŞ'LI EĞİTİMCİLERİN KONUĞU OLDU

 Sayın Bakanımızı Ziya Selçuk, ilimizde görev yapan öğretmenlerle dijital bir ortamda bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz'ın Bakanımıza sunumuyla program başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz yapmış olduğu konuşmasına "Sayın Bakanım, Kahraman şehrimizin eğitim camiası olarak sizleri saygıyla selamlıyor, hoş geldiniz diyoruz." diyerek başladı. Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasının devamında, salgın sürecinde öğretmen, öğrenci ve velilerimize yönelik çok sayıda program yapıldığını ifade etti. Dezenfektan ve maske üretimi sayesinde hem sağlık hem de emniyet çalışanlarımıza destek olunduğunu, bunun yanı sıra eğitim camiasının da ihtiyaçlarının kendi üretimimizle giderildiğini belirtti. Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasını Bakanımıza teşekkür ederek tamamladı.

Gerçekleştirilen görüşmede, öğretmenler tüm öğrencilerine ulaşabilmek için ürettikleri çözümleri, ders notlarını çoğaltarak evlere ulaştırdıklarını, bayramda çocuklara şeker ve hediyeler götürdüklerini, özel gereksinimli öğrencilerle telefonda ders yaptıklarını anlattı.

Türkiye'nin uzaktan eğitimde öğretmenlerin özverileri sayesinde önemli bir yerde olduğunu belirten Bakan Selçuk, "Biz meslektaşız. Çocuklar için aynı amaca yönelik olarak çalışıyoruz. Sizlerle beraber bu işi yükleniyor olmaktan ve birlikte eğitime hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum." İfadelerini kullandı.

Öğretmenlerin salgın sürecinde fayda gördükleri uzaktan eğitimin bundan sonraki süreçte de belirli noktalarda devam etmesini istemesi üzerine Bakan Selçuk, "Uzaktan eğitimi önümüzdeki yıllarda da Türk eğitim sisteminin olağan bir parçası yapmak için yeni bir proje çalışması içerisindeyiz." İfadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyesinden toplantıya katılan Leyla Çakmak, maske üretimi yapan mesai arkadaşlarıyla Bakan Selçuk'u selamladı. Bunun üzerine Bakan Selçuk, emeklerinden dolayı öğretmenlerimize teşekkür ederek tüm ülkenin kendileri için dua ettiğini, öğretmenlerin çabalarının sadece Türkiye'de değil , dünyada da yankı uyandırdığını belirtti.

Bir edebiyat şehri olan Kahramanmaraş'ta görev yapan öğretmenlerle gerçekleştirilen toplantıda, Bahaettin Karakoç'un öğretmenleri anlatan "İnsanlık Türküsü" ve Abdurrahim Karakoç'un "Mihriban" şiirlerinin okunması üzerine edebiyat üzerine de sohbetler gerçekleştirildi.

Bakan Selçuk, 18 yaş altı için sokağa çıkma izninde tedbirlerini alarak okulların gelerek öğretmenleriyle birlikte toplantıya katılan sekizinci sınıf öğrencilerine, "Hayatta sizi çok güzel başarılar bekliyor." diyerek seslendi.

 

08-06-202008-06-202008-06-202008-06-202008-06-2020

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.