KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL YILMAZ ÇAĞLAYANCERİT İLÇEMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, Çağlayancerit ilçesinde incelemelerde bulundu. İlk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Öztürk'ü, sonrasında İlçe Kaymakamımız Sayın Hayrettin Buğra Güzel'i makamında ziyaret etti. Ziyaretler esnasında ilçenin eğitimi ile ilgili konular müzakere edildi.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL YILMAZ ÇAĞLAYANCERİT İLÇEMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, Çağlayancerit Kaymakamımız Sn. Hayrettin Buğra Güzel ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ali Öztürk ile birlikte Çağlayancerit İmam Hatip Ortaokulu ve Çağlayancerit Ortaokulu'nu ziyaret ederek sınıflarda öğrenciler ile bir araya geldiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün okullarda yapmış olduğu incelemelerden sonra öğretmenlerimizle de maske-mesafe kuralına uygun olarak bir araya geldi, bu süreçte öğretmenlerimizin vermiş olduğu destekten dolayı kendilerine teşekkür etti. "Sizler bizim kahramanlarımızsınız. Sizler öğrencilerimize doğrudan ulaşamazsınız da çocuklarımızı ihmal etmediniz. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Yapmış olduğumuz iş çok önemli. Hayatta başarılı olan öğrencilerimizle iftihar ettiğimiz gibi ihmal ettiklerimizin de sorumluluğu bizde. Bu yüzden her öğrenci, çok değerli, asla ihmalkar davranmamız gerekiyor.

Arkadaşlar üç hususu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Birincisi şartlar ne olursa olsun umudunuzu yitirmeyin. Eğitimci asla umutsuz olmaz. Güz mevsiminde dökülen yapraklara bakarak umudunuzu kaybetmeyin. Yapraklar içinde açan bir çiçeğe bakarak umudunuzu diri tutun.

İkincisi, öğrencilerinizi, mesleğinizi ve arkadaşlarınızı sevin, gülümseyin, Gülümseme sonucunda gülmeyen yüz yoktur. Bu bakımdan sevgi iklimi oluşturalım.

Üçüncüsü ise, her birimiz mesleğimizi icra ederken bir takım güçlüklerle karşılaşabiliriz. Bu güçlükler karşısında asla pes etmeyelim, sabırlı olmamız lazım. Sizlerden ricam usandım, bıktım, yoruldum, kızdım gibi kelimeleri lütfen lügatımızdan çıkaralım. Çünkü bizim bu kelimelerle mesleğimizi icra etmemiz mümkün değildir.

Bu zorlu süreçte gerek İlçe Milli Eğitim Müdürümüze gerekse İl Milli Eğitim Müdürü olarak bana 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Karşılaşacağınız her güçlükte sizin yanınızdayız. Sevincinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Güçlükleri elbirliği içerisinde aşacağız." dedi.

28-10-202028-10-202028-10-202028-10-202028-10-202028-10-202028-10-202028-10-202028-10-2020

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.