KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAHRAMANMARAŞ TİCARET BORSASI'NDAN 55 ADET TABLET BAĞIŞI YAPILDI

Uzaktan eğitim sürecinde ihtiyacı olan öğrencilerimiz için Kahramanmaraş Ticaret Borsası'ndan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze 55 adet klavyeli tablet bağışı yapıldı.
KAHRAMANMARAŞ TİCARET BORSASI'NDAN 55 ADET TABLET BAĞIŞI YAPILDI

Kahramanmaraş Ticaret Borsası'nda yapılan programla 55 adet klavyeli tablet, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz'a takdim edildi. Programa KMTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz'ın dışında KMTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ökkaş Karayağlı, KMTB Genel Sekreteri Ahmet Balbaba ve diğer üyeler ile birlikte İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Karademir de katıldı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, uzaktan eğitimi ilimizde daha etkili hale getirmek için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini belirterek, "Bu noktada ilimizde kendi imkanları ile laptop, tablet veya bilgisayar alanların dışında ekonomik imkanı olmayan ve bunları temin edemeyen yaklaşık 46 bin civarında öğrencilerimiz var. Bunların önemli bir kısmını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile devletimiz imkânları ölçüsünde temin etmeye çalışırken bu noktada sivil toplum kuruluşlarının, ticari kuruluşların ve vatandaşlarımızın devletimize destek olması, öğrencilerimize en büyük hediye olacaktır. Bu çerçevede Türkiye Odalar Birliği aracılığı ile Kahramanmaraş Ticaret Borsası'nın İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok kullanışlı 55 adet tablet bilgisayar bağışı için burada toplandık." dedi.

Bunun anlamının yarından itibaren 55 tane evde en az 55 öğrencinin, belki de toplamda 150 öğrencinin internet erişimine kavuşması olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Bu bizim için çok kıymetli bir bağıştır. Bu tabletleri alacak öğrencilerimiz içerisinde belki de bunlardan daha güzel bilgisayarlar üretebilecek öğrencilerimiz çıkacaktır. Bu bağıştan dolayı çok minnettarız ve bu bağışta emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz." diyerek sözlerine son verdi.

23-12-202023-12-202023-12-2020

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.