KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"EĞİTİMDE MODEL ÖRNEKLER PROJESİ" ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen 'Eğitimde Model Örnekler Projesi' kapsamında 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim-öğretim yıllarında örnek olarak seçilen projeler için ödül töreni gerçekleştirildi.


Müdürlüğümüz M. Said Kırmacı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Halit Demirtaş, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Harun Kurt, örnek projeleri gerçekleştiren okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Yenilikçi uygulamaları eğitim sistemine kazandırmayı, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânları sunmayı, 2023 Eğitim Vizyonu'nun gerektirdiği hedefleri yakalamayı, yönetici, öğretmen ve öğrencilerimiz ile yenilikçi uygulamaları hayata geçirmeyi ve eğitim ortamlarımızın kalitesini artırmayı amaçlamayan Eğitimde Model Örnekler Projesi sonucunda ilimizde model olacağını düşündüğümüz kurumlarımız ve öğretmenlerimiz için yapılan berat takdim töreni açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz gerçekleştirdi.

                İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz sözlerine şöyle başladı: "Ziya Paşa'nın 'Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz' diye meşhur bir sözü var. Bir işin edebiyatını yapmak, hemen hemen herkesin yapabileceği bir eylemdir. Ama işi yapmak ve o işte örneklik ortaya koymak, her babayiğidin yapabileceği bir iş değildir. Bundan dolayı herkes bir iş elbette yapabilir ama herkes işini önder olarak yapamaz. Ben, yaptığımız çalışmalarda gerek ilimizde gerekse eğitim camiasında ülkemizdeki eğitim camiasına örneklik teşkil eden çalışmaları yaptığınız için bu projeleri takip eden, emeği geçen her kademedeki meslektaşlarımıza, öğretmenlerimize, yöneticilerimize sizler adına huzurunuzda teşekkür ediyorum. Hakikaten iyi örnekleri çoğaltırsak iyi işleri çoğaltmış olacağız."

"Biz gücümüzü işimizden alıyoruz." diyerek sözlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, sözlerine şöyle son verdi: "İşimizi iyi yaptığımız zaman, iyi örnekler ortaya koyduğumuz zaman çok güçlü olduğumuz ortaya çıkacaktır. Bu gücün göstergesi de yapmış olduğumuz çalışmalardır. En iyisini yaptığınız işte, en iyi örneklerle ortaya çıkmış oldunuz. Bundan sonra da bu örneklerin artarak devam etmesi hususunda ilginizi ve gayretinizi bekliyorum. Tekrar bu güzel çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılarınızın daim olmasını temenni ediyorum. Yine bir slogan haline getirdiğimiz bir ifade ile de sözü tamamlamış olmak istiyorum: Bizim işimiz gücümüz eğitim."

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz'ın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.

Salgın nedeniyle ertelemek zorunda kaldığımız 2019-2020 eğitim-öğretim yılında uyguladıkları projelerle beratı almaya hak kazanan okullarımız ve öğretmenlerimiz:

·         "Gözetmensiz Sınav" projesiyle Yahya Kemal İlkokulu Müdürü Hüseyin Yılmaz.

·         "Engelsiz Resim Atölyesi" projesiyle Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hacı Murat Devrek.

·         "Nasrettin Hoca ile Siber Zorbalık" projesiyle Mado Kadriye Kanbur İlkokulu Müdürü Mustafa Akıllı.

·         "Mikro Uygulamalarla Makro Zihinler" projesiyle Ertuğrul Gazi İlkokulu öğretmeni Zişen Canbolat.

·         "Okul Televizyonum" projesiyle Turan İlkokulu öğretmeni Mehmet Akif Edikli.

·         "Eskiyi Dönüştür Yeniyi Götür" projesiyle 12 Şubat İlkokulu öğretmeni Mehriye Gündoğdu.

2020-2021 eğitim-öğretim yılında uyguladıkları projelerle berat almaya hak kazanan okullarımız ve öğretmenlerimiz:

·         "Okulumda Bir Mescidim Var" projesiyle Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Gürün.

·         "Kitapseverler Kulübü" projesiyle Şehit Mıllış Nuri İlkokulu Müdürü Mehmet Ceylan.

·         "Bilinçli Veliler Bilinçli Nesiller" projesiyle Yahya Kemal İlkokulu Müdürü Hüseyin Yılmaz.

·         "Canlı Dersim Sürpriz Yumurtam" projesiyle Yahya Kemal İlkokulu öğretmeni Sayın Gamze Yalçınkaya.

·         "Dijital Dünyam" projesiyle Yahya Kemal İlkokulu öğretmeni Berrin Gümüşkemer.

·         "Uzaktan Eğitimle STEM Yolculuğu" projesiyle Ziya Gökalp İlkokulu öğretmeni Oğuz Gedik.

 

03-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-202103-03-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.