KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEPREM FARKINDALIK EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

1-7 Mart Deprem Haftası münasebetiyle Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun'un katıldığı programda Deprem Farkındalık Eğitimi sunumu ve sergi ziyareti gerçekleştirildi.
DEPREM FARKINDALIK EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun'un iştirak ettiği programa Kahramanmaraş Vali Yardımcımız ve Türkoğlu Kaymakam Vekilimiz Mahmut Hersanlıoğlu, Onikişubat Kaymakamımız Serkan Keçeli, Dulkadiroğlu Kaymakamımız Kadir Okatan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Numan Öksüz, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Aslan Mehmet Çoşkun, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi akademisyenleri, koordinasyon kurulu üyeleri ile çalışma gruplarının başkanları ve AFAD gönüllüleri katıldı. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerimizde kurulmuş olan MEB AKUB'da görevli personellerimiz de programda hazır bulundu.

Program, Kahramanmaraş AFAD İl Müdürlüğü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen "İlimizde Kurumlar Tarafından Afet Risk Azaltma İyi Uygulamaları" sergisinin ziyareti ile başladı.

"Depremde İlk 6 Saat" konulu tanıtım video gösterimi ile devam eden program, KSÜ Öğretim Üyesi Dr. Alican Kop'un "Kahramanmaraş İlimizin Depremselliği", Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş'in "Büyükşehir Belediye Başkanlığı Deprem Tedbirleri ve Uygulamaları" ve AFAD İl Müdürü Aslan Mehmet Çoşkun'un "İRAP ve Depremde Hayat Kurtaran Tedbirler" konulu sunumu ile sona erdi.

05-03-202105-03-202105-03-202105-03-202105-03-202105-03-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.