KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

101 BİN KİTAP DAĞITIMI TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli mücadelemizin 101.yılı münasebetiyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 101 bin adet kitabın dağıtım töreni gerçekleştirildi.
101 BİN KİTAP DAĞITIMI TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa Yılmaz, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Enver Gökşen, okul müdürlerimiz ile öğrencilerimiz katıldı. Kahramanmaraş Edebiyat Günleri tanıtım filmi ile başlayan program, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa Yılmaz'ın konuşması ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa Yılmaz, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyeleriyle, eğitim ve kültür alanında birçok işbirliği yaptıklarını belirterek, "Bugünkü programımız, şehrimizin hak ettiği ve en iddialı olduğu alanlardan biri olan 'Şiirin ve Edebiyatın Başkenti' olma özelliğine yakışan, onun altyapısını güçlendirecek faaliyettir. Bu kitaplar öğrencilerimize okumayı sevdirme, çok küçük yaşlarda vatan sevgisi kazandırma, şehrimizin kurtuluş savaşındaki birçok değerini, şehrimizin yetiştirdiği kültür ve edebiyat değerlerini tanıma fırsatı olacaktır. Daha da önemlisi okuma kültürü kazanma fırsatı olacaktır. Ben bu güzel kitapları temin eden Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve değerli ekibine teşekkür ediyorum." dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör ise, "Milli mücadelemizin 101. yılında, yaklaşık 750 ilk ve ortaokulumuzdan 101 bin öğrencimize kitaplarımızı hediye ediyoruz. Vakti geldiğinde görevi eksiksiz yapan kahramanlarımızın tanınması, geleceğimizin teminatı olan nesillerimizin de büyüyüp yetiştiklerinde vazifelerini en iyi şekilde yapmalarını sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

UNESCO için Yaratıcı Şehirler Ağı'na Edebiyat alanından başvuru yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör, "Kahramanmaraşımızın tarih ve kültürünü gerek Türkiye gerekse dünyaya duyurmak için çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Sevgili çocuklarımız da kurtuluş kahramanlarımızı tanıyarak onların hatıralarını yaşatacaklar. Bu değerlerimizi çocuklarımız çizgi romanlarda okuyacak ve inşallah istifade edecekler.  Biz UNESCO için çok ciddi bir hazırlık yaptık ve inşallah dâhil olacağız. Bu çalışmalardan biri de Kahramanmaraşımızın bu nadide şahsiyetlerinin aziz hatıraları için hazırladığımız çizgi romanlardır. Kurtuluşumuzun 101.yıl dönümünde 101 bin gibi ciddi bir kitabı çocuklarımızla buluşturacağız. Tüm öğrencilerimiz için Milli Mücadele Kahramanlarımız ve İstiklal mücadelemizi içeren çizgi romanların hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmalarının ardından kitapların teslim törenine geçildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör ve İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa Yılmaz, "İstiklal", "Milli Mücadele Kahramanları" ve "Ashab-ı Kehf" çizgi romanlarını içeren setleri ilkokul 2., 3., 4.sınıf ile  ortaokul 5.sınıf öğrencilerimize hediye ettiler.

Ayrıca bu çizgi romanlar, şehir genelindeki yaklaşık 750 ilkokul ve ortaokulumuzdan toplam 101 bin öğrencimize ulaştırılacak.

 09-03-202109-03-202109-03-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.